Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Najlepsi w czytaniu.

Najlepsi w czytaniu.

MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA została uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Jaworzniku  Maja Kowacka. Drugie miejsce zdobył Kamil Bubel ze Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie, a trzecie miejsce Jakub Radosz ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera z Żarek. Wyróżnienia otrzymali Nikola Korzus i Juliusz Gajek z Żarek oraz Patryk Kusaj z Jaworznika. GRATULUJEMY!

Gminny konkurs odbył się w dniu 14 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece. – To już 7 edycja. Konkurs cieszy się zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Brali w nim udział uczniowie klas V ze szkół podstawowych Gminy Żarki – informuje Henryka Janusiewicz, dyrektor żareckiej biblioteki.
W pierwszym etapie czytano fragment książki pt. „ Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina, wybrany przez organizatora konkursu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 7 uczniów i ci czytali utwory pt. „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Tajemniczy ogród”, „Opium w rosole”, „Lew, czarownica i stara szafa”.

W konkursie brało udział 17 uczestników i wszyscy otrzymali dyplomy i książki ufundowane przez bibliotekę.  Jury w składzie: Małgorzata Jaskółka, Teresa Jarkiewicz, Magdalena Brzegowska przyznało 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia.

 

19

LIS

2019

656

razy

czytano