Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Spotkanie z Joanną Jagiełło

Spotkanie z Joanną Jagiełło

W dniu 18 listopada w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyło się spotkanie z Joanną Jagiełło, polską pisarką, autorką powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań dla dzieci i dorosłych.

- Spotkanie miało na celu przede wszystkim poznanie autorki książek, które młodzież lubi i czyta. Pisarka pisze powieści obyczajowe, odnoszące się do codziennych problemów życia nastolatków - informuje Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - Najbardziej znane jej powieści to "Kawa z kardamonem", "Czekolada z chili", "Tiramisu z truskawkami", "Mleko z miodem", "Zielone martensy", "Jak ziarnka piasku".

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania i wydawania książki oraz jak wygląda życie pisarza. Interesowało ich, jak tworzy się bohaterów, tło powieściowe i fabułę, co w książce jest prawdą, a co nie jest prawdą, co dla pisarza może być inspiracją dla powieści, jak pisarz wybiera temat i motyw przewodni, ile czasu zajmuje pisanie książki?

Drugim celem spotkania było pokazanie, jak walczyć o marzenia. Autorka opowiedziała, w jaki sposób spełniła swoje największe marzenie i została pisarką. Przekaz Joanny Jagiełło miał dużą wartość motywacyjną, zachęcił zebranych do odważnego planowania swojej przyszłości.  

Spotkanie zakończyła rozmowa na temat książek i czytania w ogóle, przyszłości książki i ekranizacji znanych tekstów  literackich.

Na koniec był czas na autografy oraz zdjęcia. Pisarka na specjalnie przygotowanym plakacie napisała życzenia z autografem dla czytelników biblioteki szkolnej, zachęcając tym samym do poznawania swoich powieści. Trzeba dodać, że jak zwykle po spotkaniu z pisarzem do biblioteki zakupiono wiele tytułów autorstwa zaproszonego gościa.

Spotkanie z pisarką zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach.
 

 

20

LIS

2019

834

razy

czytano