niedziela, 12 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Brunon, Jan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Spotkanie z Joanną Jagiełło

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z Joanną Jagiełło

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 18 listopada w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyło się spotkanie z Joanną Jagiełło, polską pisarką, autorką powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań dla dzieci i dorosłych.

- Spotkanie miało na celu przede wszystkim poznanie autorki książek, które młodzież lubi i czyta. Pisarka pisze powieści obyczajowe, odnoszące się do codziennych problemów życia nastolatków - informuje Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - Najbardziej znane jej powieści to "Kawa z kardamonem", "Czekolada z chili", "Tiramisu z truskawkami", "Mleko z miodem", "Zielone martensy", "Jak ziarnka piasku".

Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces powstawania i wydawania książki oraz jak wygląda życie pisarza. Interesowało ich, jak tworzy się bohaterów, tło powieściowe i fabułę, co w książce jest prawdą, a co nie jest prawdą, co dla pisarza może być inspiracją dla powieści, jak pisarz wybiera temat i motyw przewodni, ile czasu zajmuje pisanie książki?

Drugim celem spotkania było pokazanie, jak walczyć o marzenia. Autorka opowiedziała, w jaki sposób spełniła swoje największe marzenie i została pisarką. Przekaz Joanny Jagiełło miał dużą wartość motywacyjną, zachęcił zebranych do odważnego planowania swojej przyszłości.  

Spotkanie zakończyła rozmowa na temat książek i czytania w ogóle, przyszłości książki i ekranizacji znanych tekstów  literackich.

Na koniec był czas na autografy oraz zdjęcia. Pisarka na specjalnie przygotowanym plakacie napisała życzenia z autografem dla czytelników biblioteki szkolnej, zachęcając tym samym do poznawania swoich powieści. Trzeba dodać, że jak zwykle po spotkaniu z pisarzem do biblioteki zakupiono wiele tytułów autorstwa zaproszonego gościa.

Spotkanie z pisarką zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach.
 

 

czytano: 343 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-11-20 09:18:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5