niedziela, 12 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Brunon, Jan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Sołeckie wydatki

Strona główna » Aktualności » Sołeckie wydatki

wielkość tekstu:A | A | A

Fundusz sołecki wynosił ponad 250 tys. zł w gminie Żarki. Mieszkańcy wsi postawili w 2019 r. na budowę wiat, remonty,  ale i na spotkania integrujące lokalną społeczność, czy wspólne wycieczki. - Rok 2019 jest pierwszym, w którym jest realizowany fundusz sołecki – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Mieszkańcy do września ub. roku podejmowali uchwały na zebraniach sołeckich. Sami podzieli środki na konkretne cele.
Pod koniec 2019 r. można dokonać podsumowania wdrażania funduszu sołeckiego. – Kwota zapisana w budżecie na te wydatki wynosi   257 718,81 zł. Kilka zadań jest na finiszu – wyjaśnia burmistrz K. Podlejski.

W Czatachowie zdecydowano się na budowę wiaty wolnostojącej przy świetlicy. Dla najmłodszych w Jaroszowie  został zakupiony plac zabaw, jego montaż jest przewidziany na wiosnę 2020. W Jaworzniku wybudowano amfiteatr dla organizacji występów artystycznych. W Kotowicach przygotowano projekt oświetlenia przy boisku wielofunkcyjnym, zakupiono dodatkowe urządzenia na plac zabaw  i wydatkowano środki na imprezy integracyjne dla mieszkańców sołectwa.

W Ostrowie wymieniono część zniszczonego ogrodzenie wokół budynku przy ul. Szkolnej 1. W Przybynowie powstaje wiata wraz ze stołami i ławami.

W Suliszowicach ułożono chodnik i stworzono miejsca parkingowe przy Świetlicy Wiejskiej. W Wysokiej Lelowskiej w trakcie remontu są toalety w świetlicy. W Zaborzu powstaje projekt oświetlenia  przy ul. Rzecznej, a w Zawadzie wykonano remont ogrodzenia z dwóch stron przy Szkole Podstawowej. Była również zorganizowana wycieczka dla mieszkańców sołectwa.

 

czytano: 511 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-11-25 12:10:36

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8