Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Sołeckie wydatki

Fundusz sołecki wynosił ponad 250 tys. zł w gminie Żarki. Mieszkańcy wsi postawili w 2019 r. na budowę wiat, remonty,  ale i na spotkania integrujące lokalną społeczność, czy wspólne wycieczki. - Rok 2019 jest pierwszym, w którym jest realizowany fundusz sołecki – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Mieszkańcy do września ub. roku podejmowali uchwały na zebraniach sołeckich. Sami podzieli środki na konkretne cele.
Pod koniec 2019 r. można dokonać podsumowania wdrażania funduszu sołeckiego. – Kwota zapisana w budżecie na te wydatki wynosi   257 718,81 zł. Kilka zadań jest na finiszu – wyjaśnia burmistrz K. Podlejski.

W Czatachowie zdecydowano się na budowę wiaty wolnostojącej przy świetlicy. Dla najmłodszych w Jaroszowie  został zakupiony plac zabaw, jego montaż jest przewidziany na wiosnę 2020. W Jaworzniku wybudowano amfiteatr dla organizacji występów artystycznych. W Kotowicach przygotowano projekt oświetlenia przy boisku wielofunkcyjnym, zakupiono dodatkowe urządzenia na plac zabaw  i wydatkowano środki na imprezy integracyjne dla mieszkańców sołectwa.

W Ostrowie wymieniono część zniszczonego ogrodzenie wokół budynku przy ul. Szkolnej 1. W Przybynowie powstaje wiata wraz ze stołami i ławami.

W Suliszowicach ułożono chodnik i stworzono miejsca parkingowe przy Świetlicy Wiejskiej. W Wysokiej Lelowskiej w trakcie remontu są toalety w świetlicy. W Zaborzu powstaje projekt oświetlenia  przy ul. Rzecznej, a w Zawadzie wykonano remont ogrodzenia z dwóch stron przy Szkole Podstawowej. Była również zorganizowana wycieczka dla mieszkańców sołectwa.

 

25

LIS

2019

937

razy

czytano