Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wigilia dla osób starszych i samotnych

Wigilia dla osób starszych i samotnych

Tradycyjnie w Domu Kultury w Żarkach odbyło się w dniu 17 grudnia spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Organizatorami tej uroczystości byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach, Związek Emerytów i Rencistów w Żarkach. Dodatkowo w przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żarkach, którzy zaprezentowali dla zgromadzonych Jasełka. O oprawę muzyczną zadbał  zespół Iskra, działający w Szkole Podstawowej w Żarkach.  Na scenie piękne kolędy i pastorałki zaprezentowali również bracia Paulini z nowicjatu z Leśniowa,  zespół śpiewaczy Wysoczanki i Ostrówiolinki.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego, potem nie zabrakło wielu życzeń świątecznych i łamania opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek związanych z okresem Bożego Narodzenia. Na stołach zagościły polskie potrawy wigilijne: ryba, kapusta z grochem, zupa grzybowa, barszczyk czerwony i śledzie.

Życzenia dla uczestników spotkania złożył Burmistrz Klemens Podlejski,  Przewodnicząca Komisji ds Socjalnych Wioletta Król, Zdzisława Sikorska – przewodnicząca Związku Emerytów w Żarkach, ksiądz proboszcz Stanisław Kotyl i ojciec Bartłomiej z Leśniowa.

Niezwykle wzruszającym momentem spotkania było pożegnanie Kierownik MGOPS w Żarkach Teresy Kowackiej, która po raz ostatni w roli organizatora uczestniczyła w przygotowaniach tej wspaniałej uroczystości. Pani Teresa z końcem roku przechodzi na emeryturę. Pierwszą Wigilię dla osób starszych i samotnych zorganizowała w 1985 roku. Przez 34 lata dbała aby te spotkania były okazją do spotkań, do złożenia życzeń świątecznych, do wspólnego kolędowania.

Podziękowania Pani Kierownik złożyli przedstawiciele samorządu Gminy Żarki – Burmistrz Klemens Podlejski, Zastępca Burmistrza  Jakub Grabowski i Sekretarz Dominika Horoszko.

Jak co roku, wszyscy obecni na zakończenie spotkania, zaśpiewali Abba Ojcze.

 

21

GRU

2019

891

razy

czytano