wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wigilia dla osób starszych i samotnych

Strona główna » Aktualności » Wigilia dla osób starszych i samotnych

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycyjnie w Domu Kultury w Żarkach odbyło się w dniu 17 grudnia spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Organizatorami tej uroczystości byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach, Związek Emerytów i Rencistów w Żarkach. Dodatkowo w przygotowanie części artystycznej włączyli się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żarkach, którzy zaprezentowali dla zgromadzonych Jasełka. O oprawę muzyczną zadbał  zespół Iskra, działający w Szkole Podstawowej w Żarkach.  Na scenie piękne kolędy i pastorałki zaprezentowali również bracia Paulini z nowicjatu z Leśniowa,  zespół śpiewaczy Wysoczanki i Ostrówiolinki.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego, potem nie zabrakło wielu życzeń świątecznych i łamania opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek związanych z okresem Bożego Narodzenia. Na stołach zagościły polskie potrawy wigilijne: ryba, kapusta z grochem, zupa grzybowa, barszczyk czerwony i śledzie.

Życzenia dla uczestników spotkania złożył Burmistrz Klemens Podlejski,  Przewodnicząca Komisji ds Socjalnych Wioletta Król, Zdzisława Sikorska – przewodnicząca Związku Emerytów w Żarkach, ksiądz proboszcz Stanisław Kotyl i ojciec Bartłomiej z Leśniowa.

Niezwykle wzruszającym momentem spotkania było pożegnanie Kierownik MGOPS w Żarkach Teresy Kowackiej, która po raz ostatni w roli organizatora uczestniczyła w przygotowaniach tej wspaniałej uroczystości. Pani Teresa z końcem roku przechodzi na emeryturę. Pierwszą Wigilię dla osób starszych i samotnych zorganizowała w 1985 roku. Przez 34 lata dbała aby te spotkania były okazją do spotkań, do złożenia życzeń świątecznych, do wspólnego kolędowania.

Podziękowania Pani Kierownik złożyli przedstawiciele samorządu Gminy Żarki – Burmistrz Klemens Podlejski, Zastępca Burmistrza  Jakub Grabowski i Sekretarz Dominika Horoszko.

Jak co roku, wszyscy obecni na zakończenie spotkania, zaśpiewali Abba Ojcze.

 

czytano: 502 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-12-21 11:09:01

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13