wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Liczy się człowiek.

Strona główna » Aktualności » Liczy się człowiek.

wielkość tekstu:A | A | A

W czasie ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Żarkach serdeczne podziękowania skierowano do Teresy Kowackiej, dotychczasowej kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Teresa Kowacka odchodzi na emeryturę.

Jej początki pracy w samorządzie są związane z Urzędem Miasta i Gminy w Żarkach. Pracowała tu od 15 sierpnia 1978 r. Pełniła funkcje referenta ds. zdrowia i opieki społecznej, następnie starszego referenta oraz inspektora. Stanowisko kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej objęła w dniu 12 października 1990 r. Decyzja ta zapadła po zatwierdzeniu przez Zarząd Miejski w Żarkach. W 1985 r. zainicjowała i organizowała spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych.

Podziękowanie złożyli burmistrz Klemens Podlejski wraz z pracownikami oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Pompa wraz z radnymi.
- Dziękuję tym i poprzednim radnym, że zawsze głosowali za człowiekiem. Wszystkie sprawy, z którymi się zwracałam do urzędu i rady były związane z ludźmi i ich problemami. Liczy się człowiek, on jest najważniejszy. Zawsze były to decyzje jednogłośne – powiedziała Teresa Kowacka.

czytano: 493 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-12-31 09:41:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8