Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

22 452,92 zł na orkiestrę.

22 452,92 zł na orkiestrę.

Podczas 28. Finału WOŚP w Żarkach zebrano 22 452,92 zł. W dniu 12 stycznia kwestowało 44 wolontariuszy, ale zaangażowanych w organizację było dużo więcej osób w różnym wieku. Koncert zorganizowano w Domu Kultury w Żarkach. Honorowy patronat  objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Uroczystość rozpoczęli energicznymi tańcami uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. Po prezentacjach tanecznych przyszedł czas na krótki recital wokalny utalentowanej Marleny Major. Później na scenie zaprezentowane zostało przedstawienie jasełkowe i taniec autorski w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Kolejnym punktem koncertu finałowego był bardzo efektowny pokaz freestyle football  w wykonaniu Patryka Męcika z Zaborza. Potem na scenie zagościli podopieczni  Przedszkola Publicznego w Żarkach z Oddziałem w Kotowicach. Każda z grup przedszkolnych przygotowała żywiołowy taniec, który był głośno oklaskiwany przez bardzo licznie zgromadzoną widownię. Po ich występie na scenie zaprezentował się podopieczni Studia Piosenki Marleny Labochy. Kolejnym punktem były tańce przygotowane przez podopiecznych Ogniska Baletowego z Żarek. Na finał występów na scenie dwa utwory wokalne zaśpiewała bardzo utalentowana Kamila Góral.  Ostatnim punktem programu było Światełko do Nieba – ufundowane przez pana Burmistrza Klemensa Podlejskiego. Atrakcjami dodatkowymi w trakcie Finału były: loteria fantowa, licytacje gadżetów WOŚP,mciasta i napoje, kalendarze LKS Zieloni Żarki.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają:

Honorowy patronat na imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Pan Klemens Podlejski i Gminie Żarki.  Dziękujemy za pomoc finansową i organizacyjną. Burmistrz ufundował sztuczne ognie – Światełko do Nieba, Urząd Miasta przekazał fanty na loterię, Straż Miejska dba o naszych wolontariuszy podczas zbiórki i na koncercie.

Szczególnie gorąco dziękujemy wolontariuszom, którzy zbierali pieniążki do puszek. Dziękujemy również wszystkim występującym na scenie w trakcie koncertu (i osobom przygotowującym młodych artystów).

Dziękujemy  Komendzie Policji w Myszkowie za opiekę nad wolontariuszami.

Dziękujemy Joasi Ożóg za prowadzenie koncertu finałowego w Żarkach.

Kolejne podziękowania kierujemy do młodzieży obsługującej loterię, ciasta i napoje, sprzedaż kalendarzy LKS Zieloni Żarki.

Sztab WOŚP w Częstochowie przekazał fanty na loterię i na licytację – dzięki zabiegom Andrzeja Gzieło.

Gościniec Jurajski - sala balowa hotel restauracja przygotowała ciepły posiłek dla wolontariuszy.
W dniu Finału nad uczestnikami zbiórki i koncertu  czuwała Straż Miejska w Żarkach i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach.

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, który przyjmuje policzone przez Sztab pieniążki i przekazuje na konto główne WOŚP.

Przystań Leśniów - otrzymaliśmy fanty - 2 vouchery na pizzę i 2 bony podarunkowe na 100 zł do wykorzystania w Przystani  Leśniów.

Manufaktura Słodyczy Hokuss Pokus - otrzymaliśmy piękne lizaczki WOŚP i bilety rodzinne  na loterię i licytację.

Pokoje Gościnne Jurajka w Żarkach - Klaudia Kot otrzymaliśmy fanty na loterię,

Studio Fryzjerskie Sylwia Szwej  – kalendarz ścienny,

Kawiarnia Ice Love & Caffee w Żarkach, ul. Myszkowska 32 –  ciepła herbatka i coś słodkiego dla wolontariuszy w kawiarni w dniu Finału i ciasta do sprzedaży w dniu Finału. Dodatkowo Pani Martyna ufundowała Voucher na Beza Pavlova z kremem z mascarpone z owocami na licytację.

LKS Zieloni Żarki przekazał kalendarze klubowe do sprzedaży. 

Joanna Nowakowska zakład fryzjerski „Nowy Styl” - talony na strzyżenie damskie i męskie

Kraina Słodziaków - dmuchańce  i radny Adam Zamora  przekazali Bon o wartości 700 zł na wynajem dmuchańca - suchy basen do skakania z piłeczkami.

Papirus - hurtownia papiernicza w Żarkach – otrzymaliśmy fanty na loterię.

Sklep Niezapominajka w Żarkach – fanty na loterię.

Studio Reklamy BM - Mariusz Nowak  jak co roku wydrukował plakaty i ulotki na WOŚP.

Salon Syn_optyk Żarki  przekazał talon na dowolnie wybrane oprawy okularowe.

Karina Pompka, właścicielkę salonu kosmetycznego "STUDIO 38"  w Żarkach.– ufundowała zaproszenie na stylizację paznokci.

OSP Przybynów na loterię przekazała kalendarze strażackie na rok 2020

VILLA RUBINSTEIN i Teatr VIS A VIS przekazali na licytację

Voucher na weekendowy, ekskluzywny pobyt dla 2 osób w VILLI RUBINSTEIN w Wiśle.

Fanpage „Mieszkam w Żarkach” przekazał kubki na licytację i długopisy na loterię

Psi fryzjer Kinga Kołacz ufundował  3 zaproszenia na strzyżenie z kąpielą małego bądź średniego psa do wykorzystania w salonie w Wysokiej Lelowskiej.

Radna z Suliszowic -  Jolanta Cichoń – fanty na loterię,

Firma handlowo-usługowa Dar-Pex Renata Latos ufundowała na licytację czujnik tlenku węgla.

Artystyczna Jura  ofiarowała na loterię wejściówki na zajęcia warsztaty ceramiki dla dzieci oraz wejściówki na zajęcia plastyczne w ramach cyklu Spotkania z kulturą i plastyką.

Anonimowi darczyńcy – fanty na loterię i licytację.

Dziękujemy osobom liczącym pieniądze w dniu Finału  - Lidia, Agnieszka,  Ela, Beata, Urszula, Monika, Daria, druga Agnieszka i Bogusia.

W organizację Finału WOŚP włączyło się po raz kolejny Przedszkole Publiczne w Żarkach z Oddziałem w Kotowicach, Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera w Żarkach, Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku, Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Zawadzie, które zaangażowały wolontariuszy w zbiórkę pieniędzy. Artystycznie uzdolnione dzieci występują w dniu Finału w Domu Kultury w Żarkach a rodzice przekazali ciasta do sprzedaży w dniu Finału. Ogromną pracę w organizację Finału włożyli również nauczyciele ze szkół, którzy współpracowali ze Sztabem od samego zawiązania zbiórki w Żarkach.

Drużyna Harcerska z Żarek – pomoc w organizacji loterii.

Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach pomaga organizacyjnie w przygotowaniach Finału, dba o wolontariuszy, a komendant Andrzej Gzieło jest jak co roku w Sztabie WOŚP w Żarkach i robi rzeczy niemożliwe do wykonania.

Ważną osobą, która gra od samego zawiązania Sztabu do rozliczenia zbiórki jest druhna OSP w Żarkach – Natalia Spała.

 

15

STY

2020

1370

razy

czytano