piątek, 28 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Ostatnie pożegnanie Henryk Rakowski.

Strona główna » Aktualności » Ostatnie pożegnanie Henryk Rakowski.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 14 stycznia br. zmarł mieszkaniec Żarek Henryk Rakowski, wieloletni samorządowiec i kapelmistrz Orkiestry OSP Żarki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17  stycznia br. o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Żarkach.

Henryk Rakowski urodził się 15 maja 1932r. Przez wiele lat związany był z samorządem. Był radnym, przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Żarkach w latach  1965 – 1972. Pełnił funkcje naczelnika w latach 1973 – 1974. Należał do Społecznego Komitetu Gazyfikacji Gminy Żarki. W latach 1998-2002 był Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żarkach. W  grudniu  1997 roku  został mu nadany tytuł Honorowego Obywatela  Miasta i Gminy Żarki przez radnych miejskich.

Henryk Rakowski był członkiem jednostki OSP Żarki. Prowadził przez jakiś czas orkiestrę OSP Przybynów. To jednak z Orkiestrą OSP Żarki był związany przez 42 lata. Kapelmistrzem został w 1975 roku i funkcję tą pełnił do końca 2017 r. H. Rakowski był znany z faktu, iż spisywał kroniki historyczne  dotyczące  Żarek.

- Ostatnie nasze publiczne spotkanie miało miejsce w marcu 2018 roku. Wówczas był  gościem specjalnym na sesji Rady Miejskiej. Składaliśmy podziękowania za pracę społeczną oraz prowadzenie orkiestry – wspomina burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

 

czytano: 257 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-01-15 15:12:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

archiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11