piątek, 28 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Strona główna » Aktualności » Pomoc dla osób niepełnosprawnych.

wielkość tekstu:A | A | A

Istnieje możliwość pozyskania nieodpłatnego sprzętu dla osób niepełnosprawnych dzięki dobrej współpracy z Polskim Towarzystwem Osób Niepełnosprawnych w Łodzi.  Współpracę prowadzą Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach.

Towarzystwo przekazuje osobom niepełnosprawnym, zarówno dzieciom, jak i dorosłym następujący sprzęt: rowery rehabilitacyjne stacjonarne, orbitrexy, steppery, materace przeciwodleżynowe zasilane sprężarką, balkoniki, obuwie ortopedyczne, okulary korekcyjne, materace, wałki oraz piłki do rehabilitacji, inhalatory wspomagające oddychanie, kule, wózki inwalidzkie manualne, bieżnie.

Ponadto istnieje możliwość pozyskania sprzętu refundowanego przez NFZ i PERON m.in.: rotory, stabilizatory, łóżka rehabilitacyjne i pielęgnacyjne, wózki inwalidzkie elektryczne, aparaty słuchowe itp. Istotne jest, iż towarzystwo dofinansuje udział własny pacjenta.

Towarzystwo opłaca również zabiegi rehabilitacyjne. Każdy wniosek skierowany do Polskiego Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych powinien posiadać akceptację Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach oraz kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności.

Wnioski o pomoc oraz wszelka informacja jest dostępna w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarkach. ul. Myszkowska 28, 42-310 Żarki, tel. 313 - 00 - 85, e-mail: opszarki@wp.pl, http://opszarki.pl

czytano: 155 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-01-16 15:30:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

archiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9