Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wyłączanie oświetlenia ulicznego.

Wyłączanie oświetlenia ulicznego.

W związku ze sporą podwyżką cen energii elektrycznej Gmina Żarki decyduje się jeszcze w styczniu tego roku wprowadzić wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach 23.30 do 4.00 rano. Przez całą noc oświetlone będą kluczowe ulice oraz skrzyżowania ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Żarki podrożała o 48 proc. w porównaniu do 2019r. Przetarg na dostawę energii był organizowany w Żarkach trzy razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Mimo zapowiedzi, iż nie będzie wzrostu cen energii elektrycznej dla samorządu, to w praktyce wzrost wzrostu cen nastąpił.  Przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie dostawy energii  zaoferowały ceny znacznie wyższe, niż w roku poprzednim. W związku z faktem tak znacznej podwyżki koniecznym jest wprowadzenie oszczędności. Kierownicy jednostek organizacyjnych zostali uczuleni na kwestie związane z oszczędzaniem energii. W ostatnich dniach trwa przegląd obwodów i krok po kroku będą wprowadzane wyłączenia oświetlenia ulicznego we wszystkich miejscowościach gminy Żarki.

Oświetlone przez całą noc zostaną skrzyżowania i główne ulice w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich, ale i w tym wypadku planuje się włączanie części lampy.

System będzie wprowadzany już w najbliższych dniach. Wszystko po to, aby jeszcze w okresie zimowym poczynić oszczędności.

Fot. Wojciech Ochocki

20

STY

2020

965

razy

czytano