piątek, 28 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wyłączanie oświetlenia ulicznego.

Strona główna » Aktualności » Wyłączanie oświetlenia ulicznego.

wielkość tekstu:A | A | A

W związku ze sporą podwyżką cen energii elektrycznej Gmina Żarki decyduje się jeszcze w styczniu tego roku wprowadzić wyłączenia oświetlenia ulicznego w godzinach 23.30 do 4.00 rano. Przez całą noc oświetlone będą kluczowe ulice oraz skrzyżowania ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Żarki podrożała o 48 proc. w porównaniu do 2019r. Przetarg na dostawę energii był organizowany w Żarkach trzy razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Mimo zapowiedzi, iż nie będzie wzrostu cen energii elektrycznej dla samorządu, to w praktyce wzrost wzrostu cen nastąpił.  Przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie dostawy energii  zaoferowały ceny znacznie wyższe, niż w roku poprzednim. W związku z faktem tak znacznej podwyżki koniecznym jest wprowadzenie oszczędności. Kierownicy jednostek organizacyjnych zostali uczuleni na kwestie związane z oszczędzaniem energii. W ostatnich dniach trwa przegląd obwodów i krok po kroku będą wprowadzane wyłączenia oświetlenia ulicznego we wszystkich miejscowościach gminy Żarki.

Oświetlone przez całą noc zostaną skrzyżowania i główne ulice w ciągu dróg powiatowych i wojewódzkich, ale i w tym wypadku planuje się włączanie części lampy.

System będzie wprowadzany już w najbliższych dniach. Wszystko po to, aby jeszcze w okresie zimowym poczynić oszczędności.

Fot. Wojciech Ochocki

czytano: 436 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-01-20 15:18:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

archiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10