Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Atrakcyjne ferie dla dzieci już za nami

Atrakcyjne ferie dla dzieci już za nami

Tegoroczne ferie dzieci w Gminie Żarki spędziły podczas zajęć zorganizowanych przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach. Z atrakcji przygotowanych dla naszych milusińskich skorzystało około 100 dzieci w różnym wieku.

W poniedziałki i piątki odbywały się zajęcia sportowe  na  sali gimnastycznej w budynku dawnego gimnazjum. Wśród atrakcji w czasie ferii znalazły się również Artwarsztaty – zabawa z gliną, wykonywanie  świeczek, marmurkowanie, Filmy sferyczne –  nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Uczestnicy odkrywali min. niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz kosmos z bliska. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie teatralne Teatru Maska "Prastara książnica - skarb i tajemnica ... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi" oraz animacje pt. "Spotkanie z piratami".

Bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzili animatorzy z Walabia - żywa edukacja. Były to warsztaty i pokaz JURAJSKI ŚWIAT o dinozaurach z możliwością dotykania imponujących rozmiarów i muzealnej wartości skamieniałości dinozaurów, innych zwierząt i roślin. Nie zabrakło również spotkania z pracownikami myszkowskiego sanepidu pt. „Bezpieczne Ferie” podczas którego dzieci dowiedziały się jak unikać sytuacji niebezpiecznych dla życia.

Uśmiechnięte buzie wszystkich uczestników to najlepsza opinia o zorganizowanych atrakcjach w trakcie ferii.

 

03

LUT

2020

1708

razy

czytano