sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Atrakcyjne ferie dla dzieci już za nami

Strona główna » Aktualności » Atrakcyjne ferie dla dzieci już za nami

wielkość tekstu:A | A | A

Tegoroczne ferie dzieci w Gminie Żarki spędziły podczas zajęć zorganizowanych przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarkach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach. Z atrakcji przygotowanych dla naszych milusińskich skorzystało około 100 dzieci w różnym wieku.

W poniedziałki i piątki odbywały się zajęcia sportowe  na  sali gimnastycznej w budynku dawnego gimnazjum. Wśród atrakcji w czasie ferii znalazły się również Artwarsztaty – zabawa z gliną, wykonywanie  świeczek, marmurkowanie, Filmy sferyczne –  nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Uczestnicy odkrywali min. niepowtarzalne widoki z głębi oceanu oraz kosmos z bliska. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie teatralne Teatru Maska "Prastara książnica - skarb i tajemnica ... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi" oraz animacje pt. "Spotkanie z piratami".

Bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzili animatorzy z Walabia - żywa edukacja. Były to warsztaty i pokaz JURAJSKI ŚWIAT o dinozaurach z możliwością dotykania imponujących rozmiarów i muzealnej wartości skamieniałości dinozaurów, innych zwierząt i roślin. Nie zabrakło również spotkania z pracownikami myszkowskiego sanepidu pt. „Bezpieczne Ferie” podczas którego dzieci dowiedziały się jak unikać sytuacji niebezpiecznych dla życia.

Uśmiechnięte buzie wszystkich uczestników to najlepsza opinia o zorganizowanych atrakcjach w trakcie ferii.

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1012 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-02-03 12:50:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 2