sobota, 10 kwietnia 2021 r.
imieniny obchodzą: Makary, Michał
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rozliczanie się z Urzędem Skarbowym

Strona główna » Aktualności » Rozliczanie się z Urzędem Skarbowym

wielkość tekstu:A | A | A

Usługa  Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37, PIT-38,PIT-36, lub PIT-28? które 15 lutego udostępnione są  w serwisie https:/www.podatki.gov.pl ( nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie) Znajdą się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak  numer rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego( OPP ). Dane te można zmienić (np. dodajac informacje o innych ulgach, z których osoba zainteresowana korzysta) lub zatwierdzić (jeśli są prawidłowe i nie wymagają aktualizacji).

Podatnicy rozliczający się elektronicznie mogą liczyć także na szybszy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. W przypadku tych osób termin zwrotu wynosi 45 dni, zamiast   standardowych 3 miesięcy.

Od 1 stycznia PIT, CIT, VAT wpłaty na indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek). Numer sprawdzisz:
- na podatki.gov.pl korzystając z  generatora mikrorachunku podatkowego – działa 24/7 w każdym miejscu i o każdej porze, również w telefonie – wystarczy że wpiszesz:
PESEL.

Jeśli jesteś osoba fizyczną:
- nie prowadzisz działalności gospodarczej
- lub nie jesteś zarejestrowanym podatnikiem VAT
NIP. jeśli
- prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś podatnikiem VAT
- lub jesteś płatnikiem podatków. składek na  ubezpieczenie społeczne i /lub zdrowotne
swój numer możesz sprawdzić również w dowolnym urzędzie skarbowym

Informacja: Urząd Skarbowy w Myszkowie

czytano: 358 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-03-13 14:53:44

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10