Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Basen. Prace w toku

Basen. Prace w toku

Trwają prace przy rewitalizacji niecki basenowej w Żarkach oraz terenu przyległego. Zadanie realizuje Gmina Żarki z udziałem dotacji unijnej w wysokości do 95 proc. kosztów kwalifikowanych. - Zgodnie z umową prace mają być wykonane do końca listopada 2020 r. – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Koszt zadania to 3 071 145,18 zł. Zadanie wykonuje wyłoniona w przetargu firma P.H.U.B. MARMADEX.

Gmina Żarki na realizację zadania uzyskała dotację w ramach konkursu w zakresie Rewitalizacji oraz infrastruktury społecznej i zawodowej dla projektu o nazwie „Rewitalizacja obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki”.

- Wykonana zostanie niecka basenu wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych, powstanie ścieżka rowerowa oraz parking – wymienia burmistrz K. Podlejski.

Niecka basenu (2 684,0 mkw) pozostanie w tym samym miejscu, będzie wykonana w formie wanny z betonu pogrążonej w terenie wokół której zaprojektowano deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać oraz brodzik o głębokości 50cm dla dzieci. Obie części będą połączone przejściem.  W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody. Wokół basenu zaprojektowano alejki parkowe o nawierzchni szutrowej oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.

Parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem, będzie liczył 44 miejsca postojowe
– w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Powstanie ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Ponadto wykonane zostanie oświetlenie terenu kąpieliska.

                                

Projekt pn. „Rewitalizacja obszaru rekreacji przy ul. Wierzbowej w Żarkach Gmina Żarki.” ID 07DH/17-000  współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach RPO WSL 20014-2020.

14

MAJ

2020

1556

razy

czytano