niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Plac zabaw w Suliszowicach

Strona główna » Aktualności » Plac zabaw w Suliszowicach

wielkość tekstu:A | A | A

W Suliszowicach przy świetlicy został zamontowany nowy plac zabaw. Wśród urządzeń zabawowych znalazły się: huśtawka pojedyńcza, huśtawka pojedyńcza typu ważka, zjeżdżalnia z podestem, bujak, sześcian gimnastyczny i kółko i krzyżyk.

- Zadnie było realizowane z środków budżetu Gminy Żarki – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.  - Wartość zamówienia wynosi 17 583,59 zł. Plac zabaw został ulokowany przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w centrum miejscowości.

Fot. Radna Jolanta Cichoń.

czytano: 329 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-05-15 14:57:57

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8