niedziela, 12 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Brunon, Jan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Większa moc

Strona główna » Aktualności » Większa moc

wielkość tekstu:A | A | A

Orkiestra Dęta OSP Żarki otrzymała nowe instrumenty i wyposażenie zakupione dzięki unijnej dotacji i wsparciu Gminy Żarki. Przekazanie odbyło się w dniu 24 maja z udziałem władz samorządowych i przedstawicieli Zarządu OSP.
Do rąk członków orkiestry trafiły po dwa komplety następujących instrumentów: flet poprzeczny wraz z pulpitem, puzon, waltornia; po trzy komplety: klarnet wraz z pulpitem; po jednej sztuce: sztabki chimey, keyboard, bęben oraz nosidło do bębna, przenośny zestaw nagłośnieniowy oraz mikrofon z okablowaniem.

Wniosek w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020 złożono do Partnerstwa Północnej Jury w Janowie, a zrealizowany został przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żarkach.

Zakupy wykonano w ramach zadnia pn. „Doposażenie orkiestry dętej funkcjonującej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach poprzez zakup instrumentów oraz elementów wyposażenia.”

Wartość 26 339 zł, dofinansowanie 24 941zł, wkład własny 1 398 zł.

 

czytano: 614 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-05-25 10:23:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6