niedziela, 12 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Brunon, Jan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Odbiór odpadów na nowo

Strona główna » Aktualności » Odbiór odpadów na nowo

wielkość tekstu:A | A | A

Firma Reko z Myszkowa od czerwca przejęła odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Gminy Żarki. Od lipca zacznie obowiązywać nowy harmonogram. Podajemy go poniżej w załączeniu. - W czerwcu odbiór odpadów jest zgodny z harmonogramem, który mieszkańcy otrzymali w marcu – informuje burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach Klemens Podlejski.

Zmiana operatora wynika z przetargu przeprowadzanego wiosną. Wpłynęły wówczas trzy oferty. Pod koniec kwietnia wyłoniono firmę REKO Jakub Ciupiński z Myszkowa. Ta zaoferowała w przetargu wykonanie usługi za kwotę 2 412 774,00 zł za odbiór do  31.12.2021r.

Pozostałe oferty dostarczyły firmy: PZOM STRACH  Konopiska – kwota  3 161 616,84 zł oraz P.U.K. „TAMAX” SĘDZISZOW – kwota  3 242 190,00 zł. W dniu 8 maja wpłynęło odwołanie od PZOM STRACH. To czeka na odwołanie w Krajowej Izbie Odwoławczej.

 

czytano: 1027 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-06-02 11:27:29

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13