Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Remigiusz Rączka w Żarkach

Remigiusz Rączka w Żarkach

Smaki żydowskiej kuchni i materialne dziedzictwo kulturowe w Żarkach  zostaną zaprezentowane w najbliższą sobotę (12.09.) o godz. 18.00  w programie pt. „Rączka gotuje” na antenie TVP Katowice. Powtórka programu w niedzielę 13 września przedpołudniem.  Znany i lubiany kucharz Remigiusz Rączka wraz z ekipą telewizyjną odwiedzili Żarki w miniony poniedziałek (7.09.).

Ujęcia wykonano na Starym Rynku, nieopodal dawnej synagogi, na cmentarzu żydowskim – kirkucie oraz przy zabytkowym Zespole Stodół. Kulinarna część programu z gotowaniem została nakręcona przy Starym Młynie Muzeum Dawnych Rzemiosł. W tajniki historii i żydowskich smaków wprowadzali: Katarzyna Kulińska-Pluta oraz Piotr Zamorski z Gminy Żarki. Na stole pojawiły się żareckie dobrze znane wyroby piekarnicze: obwarzanki odpustowe i chleb tatarczuch od Jadwigi Plesińskiej oraz chleb na zakwasie od Ryszarda Halabowskiego.

Zapraszamy do oglądania i oczywiście wypróbowania przepisów, które zostaną zaprezentowane na antenie TVP Katowice. Program telewizyjny bije rekordy popularności. Prezentowane są w nim przepisy na różne dania, nie tylko kuchni śląskiej. Po raz pierwszy w długiej historii programu zostaną zaprezentowane żydowskie smaki: chałka oraz kawior po żydowsku.

Odcinki programu pod adresem: https://katowice.tvp.pl/6919035/raczka-gotuje

 

08

WRZ

2020

1738

razy

czytano