Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Spotkanie honorowych dawców krwi z władzami miasta Żarki.

Spotkanie honorowych dawców krwi z władzami miasta Żarki.

Radni i burmistrz Żarek spotkali się w dniu 26 listopada z honorowymi dawcami krwi z gminy Żarki oraz gmin ościennych. Omówiono tematy, które zdaniem dawców, po wskazaniu konkretnych rozwiązań ułatwią im życie.

Inicjatorem spotkania był Henryk Świerdza, radny z Przybynowa. Na jego wniosek koledzy i koleżanki z Rady Miejskiej wraz z przewodniczącą Stanisławą Nowak oraz burmistrzem Klemensem Podlejskim zaprosili honorowych dawców krwi. W trakcie spotkania rozdano dyplomy wraz ze szczególnymi podziękowaniami. Otrzymali je: Wacław Noszczyk, Ryszard Jaskóła, Jakub Jarosz, Piotr Polkowski, Bożena Korcz, Marek Prugar, Andrzej Ujma.

- Chcieliśmy usłyszeć, z jakim problemami borykają się krwiodawcy. Pojawił się temat obsługi bez kolejki w ośrodku zdrowia i do tego będziemy chcieli się dobrze przygotować - wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.
Kolejna sprawa to ewentualne wizyty ambulansu do pobierania krwi, przynajmniej raz w miesiącu na Targowisku miejskim w Żarkach. Co sobotę robi tu zakupy olbrzymia rzesza ludzi.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

GRU

2008

1208

razy

czytano