Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Trwa budowa dróg przy ul. Łąkowej i Emilii Plater w Żarkach.

Trwa budowa dróg przy ul. Łąkowej i Emilii Plater w Żarkach.

Zakończono prace przy ul. Emilii Plater, w trakcie są roboty przy ulicy Łąkowej. Inwestycja na Osiedlu 600-lecia pochłonie prawie milion z miejskiego budżetu. Do końca roku zadanie ma być wykonane.

Prognozy na grudzień są optymistyczne i prace przebiegają zgodnie z terminarzem.
Przetarg wygrała firma Domax Arkadiusz Mika. W październiku rozpoczęto prace.
W zakresie inwestycji znalazła się budowa chodnika po jednej stronie, zjazdy na posesje, krawężniki oraz nawierzchnia z kostki brukowej. Wartość zadania wynosi 998 791 tys. zł.
- Zakończono już prace przy ul. Emilii Plater. Kostka jest posypana piaskiem i taki stan pozostanie przez najbliższe miesiące – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski. – Chodzi o to, aby spoiny zostały dobrze wypełnione. Przepraszam mieszkańców za wszelkie utrudzenia, które są związane z tą budową  – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

W tym roku wykonano także nawierzchnie na ulicy Polnej, w latach poprzednich wykonano nowe drogi przy ul. Mickiewicza, Prusa, Staff, Słowackiego, Długiej, Norwida, Sienkiewicza, Orzeszkowej, zmodernizowano ulicę Piaski.

Przy okazji warto dodać, że gmina Żarki złożyła także wniosek jeszcze w pierwszym półroczu tego roku na budowę i przebudowę ciągu drogowego ulic: Kopernika, Chabrów, Chryzantem, przedłużenia ul. Chryzantem do ul. Leśniowskiej w Żarkach oraz sieci uzupełniającej – ulicy Serwin. Koszt inwestycji: 5.556.628,00 zł, wartość dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 3.522.346,49 zł.  (63,39 %.)    
Budżet Gmina Żarki: 2 034 281,51zł  (36,61%). Gmina Żarki czeka na rozstrzygniecie tego konkursu na pieniądze unijne.
W listopadzie w urzędzie miasta w Żarkach został przygotowany wniosek w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. W ramach konkursu tzw. schetynówek gmina Żarki chciałaby przebudować ulicę Wierzbową i Leśną w Żarkach.
- Wniosek został złożony. Rozstrzygnięcie zaplanowano na początek grudnia – dodaje burmistrz Klemens Podlejski. – Dodam, iż w ostatnim czasie wykonano rozbudowę oświetlenia ulicznego na ul. Leśnej w Jaworzniku.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

02

GRU

2008

1578

razy

czytano