Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wyprawka Czytelnika dla przedszkolaka.

Wyprawka Czytelnika dla przedszkolaka.

„Mała Książka – Wielki człowiek”- ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelnika.  Udział w projekcie jest bezpłatny.
W wyprawce Czytelniczej znajduje się :

- Książka „Pierwsze czytanki" – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów, pisarzy dziecięcych, w których przeczytamy pozycje klasyczne jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy min. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską. Czesława Janczarskiego i Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączyk, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke.

- Broszura dla rodziców "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak dużą rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

- Karta Małego Czytelnika – karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Organizatorem projektu jest Instytut Książki i Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Żarkach

 

29

WRZ

2020

524

razy

czytano