Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Reprezentanci Jaroszowa na regionalnych spotkaniach odnowy wsi.

Reprezentanci Jaroszowa na regionalnych spotkaniach odnowy wsi.

Ewa Olesch i Anna Gosek reprezentują Grupę Odnowy Wsi Jaroszów na regionalnych spotkaniach liderów odnowy wsi w województwie śląskim, realizowane pod hasłem „Odnowiona wieś powstaje w głowach”, które odbywa się w dniach 5-6 grudnia w Wiśle-Malince.

- Spotkanie to będzie dotyczyło kilku istotnych kwestii z punktu widzenia rozwoju procesu odnowy wsi, których nie prezentowaliśmy szerzej na dotychczasowych spotkaniach, tj. przedsiębiorczości, kultury oraz tworzenia wsi tematycznych. Swój udział w spotkaniu potwierdził już dr Wacław Idziak, ekspert ds. wsi tematycznych z województwa zachodniopomorskiego. Zaprezentujemy również najnowsze informacje związane z Działaniem "Odnowa i rozwój wsi" w ramach PROW 2007-2013 – informuje Iwona Królewiecka ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, organizatora spotkania. Partnerami Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w organizacji tego spotkania są Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach oraz Wydział Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
 
Przedstawiciele Jaroszowa na tego typu spotkanie pojechali po raz pierwszy, ponieważ są z sołectwa, które w tym roku przystąpiło do programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

05

GRU

2008

1429

razy

czytano