środa, 12 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Pankracy
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Place zabaw. Przybynów. Ostrów.

Strona główna » Aktualności » Place zabaw. Przybynów. Ostrów.

wielkość tekstu:A | A | A

Zakończono montaż urządzeń przy świetlicy w Ostrowie i Szkole Podstawowej w Przybynowie. - Zadania wykonała Gmina Żarki z udziałem środków własnych i dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Inicjatywy Sołeckiej - informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza MiG Żarki.
 
W Przybynowie pojawiły się następujące urządzenia do zabawy:  sześcian gimnastyczny, huśtawki - bocianie gniazdo, podwójna ze ścianką wspinaczkową, ważka pojedyncza. Są też bujak classic kogut, samolot, karuzela krzyżowa. Koszt 23 578,00 zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego -  18 605,40zł (procentowo 78,91%), a środki Gminy Żarki to 4 972,60 zł.

W Ostrowie pojawiły się: sześcian gimnastyczny, huśtawki -  bocianie gniazdo,  podwójna, ważka pojedyncza. Jest też zestaw zjeżdżalnia – drabinka, karuzela krzyżowa B. Koszt całkowity 24 354,79 zł, dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego to kwota  19 218,36, (procentowo 78,91%), a środki Gminy Żarki 5 136,43 zł.

Na placach zabaw pojawiły się też kosze na odpady.

Wykonawca: Mała Architektura Zbigniew Narloch z miejscowości Różyny.

Zdjęcia: Anna Stodółkiewicz, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

czytano: 577 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-10-14 12:28:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10