niedziela, 29 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Błażej, Margerita
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Pomoc dla przedsiębiorców.

Strona główna » Aktualności » Pomoc dla przedsiębiorców.

wielkość tekstu:A | A | A

Centrum Wsparcia MŚP pomogło już 161 firmom z całego województwa śląskiego - trwa kolejny etap projektu skierowanego dla przedsiębiorców.

– W ramach kolejnego etapu realizacji  Centrum Wsparcia MŚP chcemy przede wszystkim objąć pomocą ekspercką firmy działające nie tylko w dużych miastach, ale także pomniejszych gminach i powiatach. W czasie pierwszego etapu konsultacji, a więc wywiadu z przedsiębiorcą, nasi konsultanci spędzili ponad 400 godzin, zapoznając się z problemami, jakie przedstawiali zainteresowani, szukający pomocy biznesowej. Pierwsze wsparcie eksperckie przedsiębiorcy otrzymywali już po 24 h – wyjaśnia Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
 
Grono eksperckie Centrum Wsparcia MŚP stanowią pracownicy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także zrzeszone w ramach Izby kancelarie, biura księgowe, agencje marketingowe i consultingowe, które wyraziły chęć współpracy z RIG Katowice przy tym przedsięwzięciu.
By skorzystać z usługi należy wysłać zgłoszenie internetowe poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej: centrumwsparciamsp.pl lub telefonicznie pod nr: +48 324 324 224.*

Centrum Wsparcia MŚP jest projektem powstałym z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Początkowo był on realizowany wyłącznie dla firm z Katowic, w ramach Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy. W kwietniu w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Śląskiego, zgodnie z priorytetami działania IV filaru Śląskiego Pakietu dla Gospodarki utworzono bezpłatne pakiety kompleksowego doradztwa kryzysowego dla kolejnych 250 firm z całego regionu. Podstawowym wymogiem otrzymania wsparcia jest prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa śląskiego.

Regionalny Punkt Doradztwa Kryzysowego: Centrum Wsparcia MŚP, jest jednym ze sprawniejszych i skuteczniejszych form wsparcia dla biznesu w okresie pandemii koronawirusa. Do tej pory udało się pomóc aż 161 przedsiębiorcom. Najwięcej zgłoszeń było pośród  firm zarejestrowanych na terenie dużych miast, jak: Gliwice, Sosnowiec, Bielsko Biała. Były to w większości mikroprzedsiębiorstwa (około 80), poszukujące porad finansowych (70 zgłoszeń) i marketingowych (30 zgłoszeń). Pomocy udzielano także w zakresie prawnym, podatkowo-księgowym, restrukturyzacji, nowej organizacji pracy przedsiębiorstwa, szeroko rozumianej komunikacji biznesowej i kadrowej. Projekt wspierał także przedsiębiorców w zakresie matchowania i przebranżowienia ich działalności gospodarczej.
 

INFOLINIA  Centrum Wsparcia MŚP 324 324 224
jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00-16.00.

* Koszt połączenia z infolinią to standardowa opłata za połączenie z numerem stacjonarnym wg stawek operatora telefonicznego.

 

czytano: 231 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-10-19 08:24:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 25 listopada przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Zawadzie uczestniczyły w ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 38 razy
  czytaj więcej
 • Talenty z Gminy Żarki

  Hania Pasikowska, Julia Sikora,  Aleksandra Morawiec, Marlena Major i Zofia Cielebąk to bardzo młodzi ludzie z Gminy ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 57 razy
  czytaj więcej
 • Obwieszczenie. Polowanie.

  OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY ŻARKI w sprawie polowania zbiorowego Na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 36 razy
  czytaj więcej
 • Lekcje j. polskiego w studiu filmowym

  Czas pandemii wcale nie musi być nudny, a lekcje zdalne sztampowe i „podręcznikowe”. Dowodem na to, że nauczanie ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 59 razy
  czytaj więcej
 • Nowe szanse

  Gmina Żarki wejdzie w Nowy Rok z projektem dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej, który pomoże wzmocnić ...

  dodano:24 listopada 2020 czytano: 101 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

 • 79%
 • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5