Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pomoc dla przedsiębiorców.

Pomoc dla przedsiębiorców.

Centrum Wsparcia MŚP pomogło już 161 firmom z całego województwa śląskiego - trwa kolejny etap projektu skierowanego dla przedsiębiorców.

– W ramach kolejnego etapu realizacji  Centrum Wsparcia MŚP chcemy przede wszystkim objąć pomocą ekspercką firmy działające nie tylko w dużych miastach, ale także pomniejszych gminach i powiatach. W czasie pierwszego etapu konsultacji, a więc wywiadu z przedsiębiorcą, nasi konsultanci spędzili ponad 400 godzin, zapoznając się z problemami, jakie przedstawiali zainteresowani, szukający pomocy biznesowej. Pierwsze wsparcie eksperckie przedsiębiorcy otrzymywali już po 24 h – wyjaśnia Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
 
Grono eksperckie Centrum Wsparcia MŚP stanowią pracownicy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także zrzeszone w ramach Izby kancelarie, biura księgowe, agencje marketingowe i consultingowe, które wyraziły chęć współpracy z RIG Katowice przy tym przedsięwzięciu.
By skorzystać z usługi należy wysłać zgłoszenie internetowe poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej: centrumwsparciamsp.pl lub telefonicznie pod nr: +48 324 324 224.*

Centrum Wsparcia MŚP jest projektem powstałym z inicjatywy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Początkowo był on realizowany wyłącznie dla firm z Katowic, w ramach Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy. W kwietniu w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Śląskiego, zgodnie z priorytetami działania IV filaru Śląskiego Pakietu dla Gospodarki utworzono bezpłatne pakiety kompleksowego doradztwa kryzysowego dla kolejnych 250 firm z całego regionu. Podstawowym wymogiem otrzymania wsparcia jest prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa śląskiego.

Regionalny Punkt Doradztwa Kryzysowego: Centrum Wsparcia MŚP, jest jednym ze sprawniejszych i skuteczniejszych form wsparcia dla biznesu w okresie pandemii koronawirusa. Do tej pory udało się pomóc aż 161 przedsiębiorcom. Najwięcej zgłoszeń było pośród  firm zarejestrowanych na terenie dużych miast, jak: Gliwice, Sosnowiec, Bielsko Biała. Były to w większości mikroprzedsiębiorstwa (około 80), poszukujące porad finansowych (70 zgłoszeń) i marketingowych (30 zgłoszeń). Pomocy udzielano także w zakresie prawnym, podatkowo-księgowym, restrukturyzacji, nowej organizacji pracy przedsiębiorstwa, szeroko rozumianej komunikacji biznesowej i kadrowej. Projekt wspierał także przedsiębiorców w zakresie matchowania i przebranżowienia ich działalności gospodarczej.
 

INFOLINIA  Centrum Wsparcia MŚP 324 324 224
jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 8.00-16.00.

* Koszt połączenia z infolinią to standardowa opłata za połączenie z numerem stacjonarnym wg stawek operatora telefonicznego.

 

19

PAŹ

2020

526

razy

czytano