Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dobra pozycja gminy Żarki w konkursie tzw. schetynówek.

Dobra pozycja gminy Żarki w konkursie tzw. schetynówek.

Dwa wnioski z gminy Żarki zostały pozytywnie ocenione w Narodowym Programie Budowy Dróg Lokalnych. Na liście rankingowej znalazło się 60 pozytywnie zaopiniowanych projektów, 70 odrzucono. Gmina Żarki jest jedną z dwóch gmin w województwie, z której dwa wnioski znalazły się na liście pozytywnie ocenionych.

Gmina Żarki złożyła w listopadzie dwa wnioski do tzw. schetynówek. W dniu 5 listopada ukazała się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego lista rankingowa. Projekt pt.  „Przebudowa nawierzchni jezdni ich chodników w ciągu ulicy Wierzbowej w Żarkach wraz z przebudową kolektora deszczowego” znalazł się na 17 pozycji. Wartość zadnia 1 100 tys. zł, suma dofinansowania 550 tys.. Drugi projekt pt. Przebudowa ulicy Leśnej w Żarkach jest na 36 miejscu, wartość zadania 410 tys. zł, wartość dofinansowania 205 tys.
- Cieszymy się, że aż dwa projekty są ocenione pozytywnie. Z założeń programu  wynika, że gmina może dostać tylko na jeden projekt. Na szczegóły trzeba jeszcze zaczekać – mówi burmistrz Żarek Klemens Podlejski.


(przygotowała: Katarzyna Kulinska-Pluta)

08

GRU

2008

1179

razy

czytano