wtorek, 26 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Norma, Paulina
Linki
Warto wiedzieć
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacja na przedszkole.

Strona główna » Aktualności » Dotacja na przedszkole.

wielkość tekstu:A | A | A

 „Sprawny i mądry przedszkolak” to nazwa projektu, na który Gmina Żarki uzyskała dofinansowanie unijne. Powstanie 10 nowych miejsc przedszkolnych, zostanie zakupione nowe wyposażenie i plac zabaw dla dzieci.

- Edukacja przedszkolna wymaga cały czas wsparcia, dlatego jeśli pojawiła się możliwość pozyskania środków zewnętrznych dla naszej placówki to reagujemy. Złożyliśmy stosowny projekt i został oceniony najwyżej w subregionie północnym  – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Wartość projektu wynosi 188 812,98 zł, wysokość unijnego dofinansowania to kwota 160 491,03 zł. – Wkład z budżetu Miasta i Gminy Żarki to suma 28 321,95 zł – dodaje burmistrz.

Projekt będzie realizowany do 28 lutego 2022r. Celem głównym jest wzrost upowszechniania wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Żarki poprzez: utworzenie 10 miejsc dla dzieci przedszkolnych, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 2 nauczycieli oraz zakup niezbędnego wyposażenia oraz stworzenie dodatkowych zajęć dla dzieci mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych oraz rozwinięcie ich umiejętności.

Żarecka propozycja została wybrana do dofinansowania przez Zarząd Województwa Śląskiego pod koniec października 2020 r. w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

                       

    Projekt pn. „Sprawny i mądry Przedszkolak” współfinansowany przez
Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

czytano: 829 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-11-17 10:05:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4