niedziela, 29 listopada 2020 r.
imieniny obchodzą: Błażej, Margerita
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Na wsparcie ergonomii.

Strona główna » Aktualności » Na wsparcie ergonomii.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki uzyskała 105 072,00 zł dofinansowania na realizację projektu pt. „Dbajmy o zdrowie! - ergonomiczne stanowiska pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.” Zaplanowano wsparcie szkoleniowe oraz zakup wyposażania stanowisk pracy.

- Umowa jest podpisana – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki. – Po raz pierwszy będzie realizowany projekt skierowany bezpośrednio do pracowników magistratu. Całkowita wartość projektu wynosi 119 400,000 zł, wysokość unijnego wsparcia to kwota 105 072,00 zł., środki z budżetu państwa wynoszą 3 582,00 zł. Gmina Żarki zapewniła wkład własny w wysokości 14 328,00 zł.

Projekt uwzględnia dwutorowe działania związane z ergonomią pracy. Skorzysta 34 pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Żarach. Przewidziano działania edukacyjno-informacyjne oraz doposażenie stanowisk pracy. Wcześniej zdiagnozowano potrzeby w dziedzinie ergonomii pracy. W ramach projektu zakupione zostaną ergonomiczne krzesła biurowe z regulacją dostosowującą poszczególne elementy do  sylwetki osoby siedzącej, monitory z możliwością regulacji wysokości ekranu, odpowiednio wyprofilowane klawiatury i myszki oraz podstawki pod dokumenty.

Przeprowadzone zostanie szkolenie z zakresu ergonomii na stanowisku pracy oraz indywidualne konsultacje z fizjoterapeutą na poszczególnych miejscach pracy. Podjęte działania mają zapewnić możliwość kontynuacji zatrudnienia, wydłużyć okres aktywności zawodowej, a także zwiększyć wydajność i jakość pracy osób objętych projektem.

- Projekt będzie realizowany w terminie do końca lutego 2021 r. – precyzuje burmistrz K. Podlejski.

Dofinasowanie uzyskano z RPO WSL 2014-2020 w ramach podziałania 8.3.2. Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej. Gmina wystartowała w konkursie unijnym w ub. roku. Projekty do dofinasowania zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego.

 

                

Projekt pn. „Dbajmy o zdrowie! - ergonomiczne stanowiska pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

czytano: 157 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-11-19 09:10:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 25 listopada przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Zawadzie uczestniczyły w ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 38 razy
  czytaj więcej
 • Talenty z Gminy Żarki

  Hania Pasikowska, Julia Sikora,  Aleksandra Morawiec, Marlena Major i Zofia Cielebąk to bardzo młodzi ludzie z Gminy ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 57 razy
  czytaj więcej
 • Obwieszczenie. Polowanie.

  OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY ŻARKI w sprawie polowania zbiorowego Na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 36 razy
  czytaj więcej
 • Lekcje j. polskiego w studiu filmowym

  Czas pandemii wcale nie musi być nudny, a lekcje zdalne sztampowe i „podręcznikowe”. Dowodem na to, że nauczanie ...

  dodano:27 listopada 2020 czytano: 59 razy
  czytaj więcej
 • Nowe szanse

  Gmina Żarki wejdzie w Nowy Rok z projektem dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej, który pomoże wzmocnić ...

  dodano:24 listopada 2020 czytano: 102 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

 • 79%
 • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6