sobota, 23 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Jan, Rajmund
Linki
Warto wiedzieć
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Stawki w górę.

Strona główna » Aktualności » Stawki w górę.

wielkość tekstu:A | A | A

Od 1 grudnia 2020 roku stawka za odpady zbierane w sposób selektywny wynosi 22,50 zł od osoby. Dwukrotność tej kwoty  - 45,00 zł zapłaci osoba nie segregująca odpadów. Podwyżki cen to ogólnopolski problem ogólnopolski. Średnia stawka oscyluje w okolicach 30 zł na mieszkańca. Przykładowo  we Włodowicach - 31,20 zł, Poraju - 23,50 zł, Olsztynie -  29,00 zł, Myszkowie – 29,40 zł, Częstochowie – 29,00 zł.

Wzrost kosztów gospodarowania odpadami to bezpośredni skutek wprowadzenia na początku roku nowych przepisów. To one nałożyły na operatorów nowe obostrzenia – z punktu widzenia ekologii słuszne, ale kosztochłonne, w tym nową opłatę środowiskową przekazywaną do Urzędu Marszałkowskiego, której wysokość wzrosła o 125 proc.

W gminie Żarki podwyższenie opłaty jest także spowodowane znacznym wzrostem liczby odpadów zmieszanych odbieranych z pojemników w stosunku do lat poprzednich.

W listopadzie straż miejska kontrolowała odbiór odpadów komunalnych na terenie gminy Żarki w celu weryfikacji liczby odbieranych odpadów i źródła ich pochodzenia. Kontrola firmy odbierającej odpady nie wykazała nieprawidłowości.

Jednak kontrola jakości segregacji w koszach przerosła dopuszczalny margines błędu. Praktycznie w 90 proc koszy pracownicy urzędu stwierdzili nieprawidłowości lub ewidentny brak segregacji. Zaznaczyć należy, iż koszt odbioru odpadów zmieszanych jest o 1/3 wyższy niż odbiór odpadów segregowanych!

W miesiącu grudniu kontrole będą kontynuowane a od osób, które nie segregują odpadów będą wyciągane konsekwencje w postaci upomnień i konieczności ponownego przesegregowania odpadów, a w ostateczności naliczenia wyższej opłaty,  jak za odpady niesegregowane za okres 3 miesięcy.

Nie segregując wszyscy płacimy więcej!
DOPILNUJ SEGREGACJI W SWOIM GOSPODARSTWIE!

POUCZENIE
W przypadku niedokonania wpłaty kwoty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w obowiązującym terminie, podanej w niniejszym zawiadomieniu lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości, niniejsze zawiadomienie
stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z art. 3a § 1 pkt 6 ustawy z dnia 17 czerwca 1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1427 z późn. zm.)

 

czytano: 673 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-12-04 08:50:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8