sobota, 23 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Jan, Rajmund
Linki
Warto wiedzieć
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Barwy Jesieni po raz trzeci.

Strona główna » Aktualności » Barwy Jesieni po raz trzeci.

wielkość tekstu:A | A | A

To będzie już trzecia edycja, na którą Gmina Żarki pozyskała dotację unijną. Projekt pt. "Barwy Jesieni - Żarecki Klub Seniora edycja III” uzyskał dofinansowanie z środków unijnych w procedurze konkursowej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Klub Seniora w Żarkach cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejne już dofinansowanie pozwoli na jego funkcjonowanie od kwietnia 2021 r. do końca grudnia 2022r. – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Całkowita wartość projektu wynosi 515 523,75 zł, wysokość wkładu UE to: 479 437,08 zł. Wkład własny Gminy Żarki: 36 086,67 zł. Dzięki tym środkom będzie kontynuowana działalność Klubu Seniora w Żarkach z szeroką ofertą dla osób starszych potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Klub będzie nadal działał  wielokierunkowo, zapewni nie tylko kontakt z innymi seniorami, ale przede wszystkim udział w kulturze, edukacji i twórczości dla osób w wieku senioralnym.

Projekt zakłada również obowiązkowy pakiet usług dla seniorów, wśród nich są: porady psychologiczne, prawnicze, edukacja prozdrowotna, aktywizacja fizyczna seniorów, działania edukacyjne, organizacja wyjść rekreacyjno – kulturalnych.

Zadanie z Żarek wybrano w ramach konkursu unijnego. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Osi priorytetowej IX. Włączenie społeczne Działania 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne Poddziałania: 9.2.5. Rozwój usług społecznych – konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

             
             Projekt pn. „Barwy Jesieni - Żarecki Klub Seniora edycja III” współfinansowany
    przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

 

czytano: 621 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2020-12-10 13:41:03

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4