Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zwyczaje bożonarodzeniowe

Zwyczaje bożonarodzeniowe

 Mimo że uczniowie od jakiegoś już czasu są zamknięci w domach, wcale nie próżnowali.  Pracowali bowiem nad trzecią edycją  projektu edukacyjnego pt: „Zwyczaje Bożonarodzeniowe w Polsce i w innych krajach europejskich”, którego autorem jest dyrektor szkoły Edyta Brodzik. Projekt został skierowany do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Jest on  formą pracy wokół imienia szkoły, a jego główny cel zadania to kultywowanie tradycji związanych ze świętami bożonarodzeniowymi.  
    Wszyscy uczniowie z nauczycielami byli zaangażowani w pracę nad projektem  zespołowo lub indywidualnie. Pod kierunkiem wychowawców poszukiwali i gromadzili wiedzę na temat tradycji świątecznych w Polsce, Finlandii, Hiszpanii, Austrii, Portugalii  oraz Węgier. Z pozyskanych materiałów wykonali prezentacje multimedialne, które zobaczyli wszyscy uczniowie szkoły. Z kolei oddziałach przedszkolnych dzieci malowały choinki, bombki, stroiki świąteczne, nagrali wiersze i kolędy dla swoich rodziców.
    Ale to jeszcze nie wszystko.Podopieczni z pomocą nauczycieli wykonali rękodzieła: kartki z życzeniami dla przyjaciół szkoły i 10 szkół, które zgłosiły się  do zabawy w wymianę kartek zaproponowanej przez naszą placówkę. Ponadto podczas zdalnych zajęć tworzyli bombki i ozdoby świąteczne dla najbliższych, a także nauczyli się projektować karty świąteczne z zastosowaniem programów komputerowych Word i Power Point, redagować życzenia i wysłać je e- mailem.
    Na podsumowanie Szkolne Koło Teatralne opracowało montaż słowno-muzyczny ,,W oczekiwaniu na święta", który został zaprezentowany podczas wirtualnej Wigilii.
    Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy na stronie internetowej szkoły pod adresem: http://www.spprzybynow.pl/aktualnosci.html

 

22

GRU

2020

413

razy

czytano