Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zabawa z kodowaniem

Zabawa z kodowaniem

W roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Przybynowie rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. W przedszkolu realizowany jest cykl zajęć innowacji pedagogicznej „ Kodowanie na dywanie” w oparciu o program edukacyjny Anny Świć – „Uczymy dzieci programować”.
Na początku maluszki poznały możliwości wykorzystania do zabawy i wesołej nauki kolorowych kubeczków – bardzo chętnie i spontanicznie sprawdzały ich wytrzymałość. Dzięki nim dzieci rozpoczęły naukę liczenia, tworzenia rytmów, nazywania kolorów, miały okazję do stosowania określeń typu: na górze, na dole, obok, z przodu, z tyłu. Uczyły się współpracować w parach oraz w małych grupach. Zbudowały według własnego pomysłu pierwsze wieże, ćwicząc przy tym koncentrację uwagi, skupienie, precyzję ruchów ręki oraz wyobraźnię przestrzenną.

Przedszkolaki uczyły się  kolorować  według określonego  kodu,  utrwalały  nazwy  kolorów  oraz nazwy figur geometrycznych. Rozpoznawały, klasyfikowały i opisywały figury, uwzględniając ich charakterystyczne cechy. Odkodowały według instrukcji słownych nauczyciela obrazek sympatycznego misia, górnicze „Czako”, portret Świętego Mikołaja i piękne choinki.  W dalszy ciągu dzieciaki doskonaliły swoje umiejętności, skupienie uwagi i precyzję ruchów ręki podczas kodowania obrazów, wycinania i układania puzzli.

Dla dzieci kodowanie równa się świetna zabawa, dlatego bawimy się z nimi w ten sposób jak najczęściej! A przed nami jeszcze poznanie i zabawy z matą do kodowania. Hura!!! Już nie możemy się doczekać.

 

15

STY

2021

550

razy

czytano