sobota, 10 kwietnia 2021 r.
imieniny obchodzą: Makary, Michał
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Mistrz Angielskiej Ortografii z Żarek.

Strona główna » Aktualności » Mistrz Angielskiej Ortografii z Żarek.

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach stanęli na podium V edycji Regionalnego Konkursu Angielskiej Ortografii Spelling Quiz 2021. Filip Jastrzębski z klasy VIIIa został mistrzem w kategorii Junior. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kotowicz z klasy VIIIb. Opiekunem laureatów jest nauczycielka j. angielskiego  Agnieszka Ratmam. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs odbył się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Ze względu na sytuację epidemiczną laureaci  zostali wybrani na podstawie prac nadesłanych do I etapu. Uczestnicy dostali jako zadanie napisanie wiersza pod tytułem "Spelling".

Komisja  oceniając nadesłane prace zwracała uwagę na pomysł, kreatywność i logiczność wypowiedzi. Konsul ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oceniła, że pod względem poprawności językowej i stylistycznej, wszystkie nadesłane prace były bez zarzutu i zasłużyły na wyróżnienie. Decyzja, o wyborze najlepszego wiersza była bardzo trudna. Tym bardziej zatem cieszą nagrody dla uczniów żareckiej Szkoły Podstawowej.

czytano: 335 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-03-17 14:59:19

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9