Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Przebudowa ośrodka zdrowia po ocenie merytorycznej na czwartej pozycji w województwie śląskim.

Przebudowa ośrodka zdrowia po ocenie merytorycznej na czwartej pozycji w województwie śląskim.

Gmina Żarki ma duże szanse na otrzymanie dofinansowania na inwestycję polegającą na przebudowie ośrodka zdrowia przy ul. Kościuszki. W dniu 11 listopada Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego podał do wiadomości listę rankingową projektów po ocenie merytorycznej w zakresie konkursu infrastruktura lecznictwa otwartego. Gmina Żarki znalazła się na czwartym miejscu i ma olbrzymie szanse na uzyskanie dofinansowania i realizację zadania w przyszłym roku.

Wniosek został złożony w kwietniu. Przeszedł pozytywnie ocenę formalną, a teraz otrzymał wysoką liczbę punktów w ocenie merytorycznej. W ramach zadania planuje się przebudować i rozbudować budynek ośrodka zdrowia przy ul. Kościuszki oraz uzupełnić sprzęt medyczny. Obecnie przy ul. Kościuszki działa przychodnia dziecięca. W przyszłości po rozbudowie planuje się tutaj także umieścić przychodnię dla osób dorosłych, której siedziba mieści się przy ul. Myszkowskiej.

- Budynek przy ul. Myszkowskiej ma nieuregulowany stan prawny, podjęliśmy próbę zasiedzenia, ale z niepowodzeniem – wyjaśnia burmistrz Klemensa Podlejskiego. – Stąd decyzja, aby inwestować w rozbudowę gminnego budynku przy ul. Kościuszki.

Koszt inwestycji: 1 870 000,00zł, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 557 710,00zł (83,30%), wkład własny Gminy Żarki: 312 290,00zł  (16,70%).Jest to bardzo korzystne dofinansowanie – ocenia Małgorzata Banaszczyk,  inspektor ds. pozyskiwania funduszy unijnych w UMiG Żarki, autorka projektu.

Projekt obejmuje nie tylko przebudowę, ale i zakup wyposażenia poprawiającego jakość świadczonych usług medycznych Ośrodek zdrowia będzie dysponował nowoczesnym sprzętem medycznym jak np.: perymetr, lampa UVB dwumodułowa.

Planowany remont obejmie: przebudowę pomieszczeń wewnętrznych, wymianę instalacji grzewczej, wod-kan, elektryczną,  elewacje wewnętrzną i zewnętrzną, ocieplenia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana pokrycia dachowego, dobudowę pomieszczeń wewnątrz dziedzińca,
W najbliższym czasie ukaże się ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. Dobre miejsce w czołówce po ocenie merytorycznej świadczy o tym, iż jest realnie bardzo duża szansa na uzyskanie dofinansowania.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

15

GRU

2008

913

razy

czytano