sobota, 15 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Dionizy, Zofia
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Termo remizy w Jaworzniku.

Strona główna » Aktualności » Termo remizy w Jaworzniku.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj (15.04.) została podpisana umowa na termomodernizację budynku OSP w Jaworzniku. Zadanie realizuje Gmina Żarki z udziałem środków unijnych. Remiza zmieni się do końca października tego roku. Umowę podpisał burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Wojciech Dybiński, właściciel WOJTEX, firmy wyłonionej w przetargu. Obecny był również Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Żarek.

Wykonawca został wyłoniony w przetargu. Złożył najkorzystniejszą ofertę na  1 325 398,07zł brutto. - Plac budowy zostanie przejęty jeszcze w tym tygodniu. Jest krótki termin realizacji zadania i zależy nam na sprawnym wykonaniu inwestycji – informuje burmistrz Klemens Podlejski.

Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja budynku OSP w Jaworzniku wraz z przebudową pomieszczeń wewnętrznych. Projekt zakłada: wykonanie izolacji ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji fotowoltaicznej i założenie instalacji c.o. Obiekt wykorzystywany jest, jako strażnica OSP w Jaworzniku oraz jako miejsce organizowania imprez okolicznościowych. Funkcja obiektu nie ulegnie zmianie. Przebudowany zostanie w celu przystosowania do obecnie obowiązujących przepisów. Na parterze obiektu zlokalizowane zostały pomieszczenia strażaków oraz trzy garaże dla pojazdów strażackich. Znajdą się tu również toalety, które mają służyć obsłudze imprez plenerowych oraz przeprowadzanych w sali na piętrze obiektu. Na piętrze zaprojektowano salę przystosowaną do organizacji imprez do 100 osób oraz zaplecze sanitarne i kuchenne (catering) dla sali. Z sali zaprojektowano wyjście ewakuacyjne na zewnątrz obiektu za pomocą schodów stalowych.

 

                          

Termomodernizacja budynku OSP w Jaworzniku to inwestycja dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze
publicznej i mieszkaniowej

 

czytano: 352 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-04-15 12:56:24

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 14