sobota, 15 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Dionizy, Zofia
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wsparcie dla młodych osób.

Strona główna » Aktualności » Wsparcie dla młodych osób.

wielkość tekstu:A | A | A

Uwzględniając trudną sytuację na rynku pracy, która dotyczy także osób młodych, istnieje możliwość  skorzystania ze wsparcia o charakterze aktywizacyjnym, które realizowane jest w ramach Poddziałania 1.2.1 Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

W obecnie dostępnych projektach unijnych PO WER skorzystać można z: poradnictwa zawodowego, szkoleń, stażu, coachingu, subsydiowanego zatrudnienia, pośrednictwa pracy. Pomoc adresowana jest do osób w wieku 18-29 lat, głównie nieaktywnych zawodowo, które nie kształcą się (w trybie stacjonarnym), nie szkolą i nie są zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy (tzw. kategoria NEET).

Ze wsparcia skorzystać mogą także: imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia), reemigranci czy osoby odchodzące z rolnictwa bądź też ich rodziny. Podobnie osoby pracujące na podstawie umowy o pracę (pensja nie jest wyższa niż minimalne wynagrodzenie) oraz zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych i krótkoterminowych (miesięczne zarobki niższe niż 120 % płacy minimalnej). Ponadto, dla osób, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r., w związku z pandemią, dostępne jest również wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej, uzupełnione o wsparcie szkoleniowe oraz pomostowe (środki finansowe przeznaczone na pokrycie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem firmy, wypłacane uczestnikowi projektu przez okres 6 lub 12 miesięcy).


Informacje dotyczące realizowanych projektów dostępne są pod adresem:
https://power.wup-katowice.pl/czytaj/znajdz_dofinansowanie 

w zakładkach adekwatnych dla danego typu projektów.

 

czytano: 93 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-04-28 10:01:14

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6