piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dla uciechy przedszkolaków.

Strona główna » Aktualności » Dla uciechy przedszkolaków.

wielkość tekstu:A | A | A

Nowy plac zabaw powstaje przy budynku przedszkola przy ul. Ofiar Katynia. Będzie służył przedszkolakom, dzieciom ze żłobka oraz klasom młodszym ze szkoły podstawowej. Zakup dofinansowano ze środków Unii Europejskiej.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców są: huśtawka podwójna ze ścianką wspinaczkową, karuzela, zestaw dwóch wież z drabinką, bujak oraz piaskownica. - Koszt wykonania wraz z montażem to 26 961,00 zł – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

Zakup i montaż placu zabaw jest elementem szerszego projektu, którego głównym celem jest wzrost upowszechniania wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Żarki poprzez tworzenie nowych miejsc pracy w przedszkolu wraz z doskonaleniem umiejętności  oraz zapewnieniem dodatkowych zajęć i lepszych warunków do edukacji przedszkolnej.

 

Projekt pn. „Sprawny i mądry Przedszkolak” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

czytano: 275 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-05-10 12:42:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9