Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dotacja na Pożyteczne Ferie z Fundacji Wspomagania Wsi.

Dotacja na Pożyteczne Ferie z Fundacji Wspomagania Wsi.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik otrzyma dofinansowanie z Fundacji Wspomagania Wsi w konkursie „Pożyteczne ferie 2009” na realizację projektu pt.” Śląskie podróże w cyfrze i kulturze. Poznajemy nasze województwo.”
Do 1 listopada wpłynęło 360 wniosków, z czego nagrodzono 242 projekty. Realizacja wszystkich nagrodzonych projektów jest zaplanowana na najbliższe ferie zimowe. Jaworznik na realizację zadania otrzyma sumę 1965 zł. Na każdy dzień zajęć zostały przewidziane działania skoncentrowane wokół głównego tematu, jakim jest  poznawanie Śląska, z którym związany jest region częstochowski poprzez administracyjny podział na województwa.
- Bardzo się cieszymy z tej dotacji. Nie jest to olbrzymia suma, ale jednak sprawi, że ferie będą miały interesujący program – zapewnia Jadwiga Podlejska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzniku. – Współpracujemy ze stowarzyszeniem, które ma możliwości pozyskania środków.
Dodajmy, iż Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik wspólnie ze szkołą było beneficjentem w konkursie ,,Pożyteczne ferie 2008’’ Fundacji Wspomagania Wsi. Głównym celem projektu była pomoc w przygotowaniu uczniów klas V i VI do czekającego ich sprawdzianu umiejętności na zakończenie szkoły podstawowej. Zajęcia pod hasłem „Jurajskie zimowe zmagania umysłowe. Od zabawy do nauki” pozwoliły naszej młodzieży spędzić czas w sposób ciekawy i produktywny. Wartość dofinansowania – 2 tys. zł


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

22

GRU

2008

1191

razy

czytano