piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Uroczysta Msza św. przy ruinach kościoła św. Stanisława

Strona główna » Aktualności » Uroczysta Msza św. przy ruinach kościoła św. Stanisława

wielkość tekstu:A | A | A

Przy ruinach kościoła św. Stanisława (8.05.) odbyły się uroczystości związane z patronem tego pięknego  miejsca.  Zgromadzeni mieszkańcy i turyści uczestniczyli w  nabożeństwie majowym, które poprowadziły utalentowane muzycznie parafianki żareckie Ewa Balwierz i Magdalena Biedroń i jedynej w roku mszy św. przy ruinach kościoła. Słowo Boże do wiernych skierował  ksiądz major Janusz Kłopot.
Dzień uroczystości to również imieniny  proboszcza ks. Stanisława Kotyla. Nie zabrakło kwiatów od przedstawiciela samorządu żareckiego  zastępcy burmistrza  Jakuba Grabowskiego.
Organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości:
strażakom OSP z Żarek,
Ewie Balwierz i Magdalenie Biedroń za oprawę muzyczną,
ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca z panem  Wiesławem na czele,
panu Wojtkowi Mszycy za pamięć i dbanie o ruiny.

 

czytano: 287 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-05-11 13:33:53

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6