piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Na basenie przez sezonem.

Strona główna » Aktualności » Na basenie przez sezonem.

wielkość tekstu:A | A | A

Przygotowania ruszyły. Trwa czyszczenie basenu i terenu wokół. Zaangażowani są pracownicy komunalni, Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach, burmistrz Klemens Podlejski z zastępcą Jakubem Grabowskim. - Te prace robimy wspólnie systemem gospodarczym - informuje K. Podlejski.  Po oczyszczeniu niecka zostanie wypełniona wodą do pewnego niewielkiego poziomu. - Przed nami badanie jakości wody przez Sanepid i przygotowanie kąpieliska przez sezonem - informuje.
Basen zewnętrzny wraz z terenem przyległym zostały zrewitalizowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 20014-2020. Wykonano:
👉 nieckę basenu (2 684,0 mkw) dla pływających i brodzik 50 cm
👉deptak z elementami: latarnie parkowe, ławki, kosze
👉 pomost do skakania
👉 miejsce do palenia ogniska i grillowania.
👉 parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej
👉 ścieżka asfaltowa, szer. 3 m - ul. Wierzbowa do ul. Sosnowej
Wykonawca: P.H.U.B. MARMADEX

czytano: 509 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-05-21 12:20:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7