piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Laureaci na skalę kraju.

Strona główna » Aktualności » Laureaci na skalę kraju.

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach Oliwka Kotowicz i Piotrek Basista stworzyli zespół i wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia.  Obydwoje zostali laureatami tego ogólnopolskiego konkursu w kategorii praca pisemna.

Oliwia i Piotrek wysłali pracę oraz film. Obydwie ich prace można obejrzeć na stronie Sejmu Dzieci i Młodzieży w zakładce „Wyniki”. Klikając w nazwę Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach pojawia się link, pod którym można zobaczyć prace naszych uczniów. Prace znajdują się też na stronie SP im. Wł. Szafera w Żarkach  w zakładce Programy, projekty, prezentacje. Opiekunem zespołu jest wicedyrektor szkoły, a jednocześnie nauczycielka historii Katarzyna Samek.
Organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu RP, współorganizatorami Ministerstwo Edukacji i Nauki i Instytut pamięci Narodowej
Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. W tym roku, niestety, nie jest to możliwe – ze względu na pandemię.

Gratulujemy uczniom nagrody w tak prestiżowym konkursie!

 

 

czytano: 164 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-06-02 13:16:23

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9