Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Laureaci na skalę kraju.

Laureaci na skalę kraju.

Uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach Oliwka Kotowicz i Piotrek Basista stworzyli zespół i wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia.  Obydwoje zostali laureatami tego ogólnopolskiego konkursu w kategorii praca pisemna.

Oliwia i Piotrek wysłali pracę oraz film. Obydwie ich prace można obejrzeć na stronie Sejmu Dzieci i Młodzieży w zakładce „Wyniki”. Klikając w nazwę Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach pojawia się link, pod którym można zobaczyć prace naszych uczniów. Prace znajdują się też na stronie SP im. Wł. Szafera w Żarkach  w zakładce Programy, projekty, prezentacje. Opiekunem zespołu jest wicedyrektor szkoły, a jednocześnie nauczycielka historii Katarzyna Samek.
Organizatorem konkursu jest Kancelaria Sejmu RP, współorganizatorami Ministerstwo Edukacji i Nauki i Instytut pamięci Narodowej
Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. W tym roku, niestety, nie jest to możliwe – ze względu na pandemię.

Gratulujemy uczniom nagrody w tak prestiżowym konkursie!

 

 

02

CZE

2021

471

razy

czytano