piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Lekcje nie z tej Ziemi

Strona główna » Aktualności » Lekcje nie z tej Ziemi

wielkość tekstu:A | A | A

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Zawadzie wraz z nauczycielem języka polskiego Klaudią Jeznach wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Centrum Naukowe Kopernik i Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO- Polska „Lekcje nie z tej Ziemi”.
Dzięki tej inicjatywnie uczniowie mogli zaprosić na swoje lekcje wybitnych ekspertów z różnych sektorów kosmicznych. Gościem wybranym przez uczniów była dr Agata Kołodziejczyk – neurobiolożka z kosmiczną misją, która zabrała uczestników projektu w niezapomnianą podróż po centrum szkoleniowym komercyjnych astronautów i pokazała czym są analogowe misje kosmiczne.
Dzięki spotkaniu z panią dr Kołodziejczyk uczniowie dowiedzieli się jakie zawody są potrzebne do zrealizowania misji kosmicznej, jakie są zawody przyszłości i jakie jest znaczenie rozwoju technologii dla przetrwania ludzkości.

A czy wy wiedzieliście, że pierwsze materace i polary powstały właśnie na kosmicznych misjach?

 

czytano: 398 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-06-02 13:35:15

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11