piątek, 23 lipca 2021 r.
imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dotacja dla Gminy Żarki

Strona główna » Aktualności » Dotacja dla Gminy Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

Burmistrz Żarek Klemens Podlejski odebrał dzisiaj (6.07.2021) czek o wartości 209 160,00 zł. Dotacja została przyznana przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

Przekazanie nastąpiło na Zamku w Ogrodzieńcu.  Zarząd Województwa Śląskiego reprezentowali: marszałek Jakub Chełstwowski, z wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim oraz Beatą Białowąs. Byli również radni Sejmiku Województwa Śląskiego. - Wspieramy gminy turystyczne, które ucierpiały w związku z pandemią - powiedział  marszałek Jakub Chełstowski
- Dziękujemy bardzo za dotację. Wykorzystamy ją jako wkład własny w budowie drogi rowerowej między Suliszowicami, a Jaroszowem. To jest fragment ważnej inwestycji rowerowej łączącej  Gminy Olsztyn i Żarki – powiedział  burmistrz Klemens Podlejski.

Gmina Żarki złożyła wniosek w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na Budowę trasy rowerowej w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Suliszowice-Jaroszów wraz z Miejscem Obsługi Rowerzysty.

Całość zadania: 1 040 213,50zł
Dofinansowanie: 209 160,26zł z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki (wkład własny do zadania oraz MOR)

Dofinansowanie: 831 053,24zł z RPO WSL projekt w partnerstwie z Gminą Olsztyn
Dzięki dotacji zostanie wsparta budowa odcinka trasy rowerowej od Suliszowic do Jaroszowa w pasie drogowym drogi gminnej – nawierzchnia asfaltobetonowa szer. 2,65 m (w tym krawężnik 0,15 m), łączna długość 2,265 km. Będą zjazdy na prywatne posesje,  krawężnik oddzielający trasę rowerową od jezdni oraz odwodnienie. Powstanie  MOR ,,Na górce" w połowie trasy: wiata ze stolikami i ławkami, stojaki dla rowerów, kosz na śmieci, mapa turystyczna, WC, oświetlenie: istniejące i solarne.
Zadanie wykonane zostanie do 15.11.2021r.

 

czytano: 278 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-07-06 15:06:08

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6