piątek, 23 lipca 2021 r.
imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Suliszowice. Podsumowanie Święto Sąsiadów

Strona główna » Aktualności » Suliszowice. Podsumowanie Święto Sąsiadów

wielkość tekstu:A | A | A

W ramach projektu unijnego ,,Nowe Szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”  w sobotę (17.07.2021) odbyło się Święto Sąsiadów w  Suliszowicach. Był animator dla dzieci, dmuchańce  konkurs ciast.

Pierwszą nagrodę za najlepszy słodki wypiek zdobyła Ewa Haber, drugie miejsce zajęła Iwona Lis, trzecie Irena Cajler . Nagrodzono takż:  Barbarę Sobierajską, Halinę Cader, Jolantę Cichoń. Panie przygotowały  drobny poczęstunek w postaci żurku i pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Panowie zadbali o smaczne kiełbaski z grilla.
Dodatkowo dla uczestników dostępny był rachmistrz.
W przygotowanie imprezy zaangażowani byli mieszkańcy sołectwa na czele z radną Jolantą Cichoń i sołtysem Dariuszem Cichoń oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach.

Zapraszamy na kolejne Święta Sąsiadów w sołectwach:
24.07.2021 Jaroszów
31.07.2021 Cztachowa
7.08.2021 Wysoka Lelowska
21.08.2021 Zawada

 

czytano: 134 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-07-20 13:02:22

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10