Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dofinansowanie z tzw. programu schetynówek dla ul. Wierzbowej w Żarkach.

Dofinansowanie z tzw. programu schetynówek dla ul. Wierzbowej w Żarkach.

Projekt z Żarek znalazł się 13 miejscu wśród 35 zakwalifikowanych wniosków z gmin województwa śląskiego do realizacji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

Lista zakwalifikowanych wniosków została w ostatnim dniu grudnia zaakceptowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do realizacji. Z województwa śląskiego wybrano łącznie 35 projektów w zakresie dróg gminnych. Gmina Żarki do schetynówek złożyła dwa projekty. Zarówno remont ul. Leśnej, jaki i Wierzbowej zostały pozytywnie ocenione, ale finansowany mógł być tylko jeden.
Na liście znalazł się projekt pt. „Przebudowa nawierzchni jezdni i chodników w ciągu ulicy Wierzbowej w Żarkach wraz z przebudową kolektora deszczowego”. Wartość zadania 1 100 tys. zł, suma dofinansowania 550 tys. Drugi projekt polegający na remoncie ul. Leśnej pomimo pozytywnej oceny nie uzyskał dofinansowania, ponieważ zapisy regulaminowe mówiły tylko o jednym dofinansowaniu na gminę.
- Spodziewaliśmy się takiego rozstrzygnięcia, dlatego przetarg na remont ul. Leśnej został ogłoszony jeszcze w grudniu ub. roku. Wykonawca zostanie wybrany w tym miesiącu, a roboty rozpoczną się, w pierwszym półroczu tego roku. Te prace będą wykonywane z środków własnych. Natomiast prace na ul. Wierzbowej zostaną w połowie dofinansowane z schetynówek  – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.  


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

09

STY

2009

1421

razy

czytano