Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Jaworzniku.

Zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Jaworzniku.

W tym roku zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku upłynęła pod znakiem różnorodnych tańców. Tradycyjna „Choinka” w dniu 22 stycznia rozpoczęła się od występów dzieci. Najpierw  miał miejsce pokaz tańców ludowych w wykonaniu młodszych dzieci, które przygotowywały się pod kierunkiem M. Musialik na zajęciach w ramach programu “Równamy szanse w Gminie Żarki”. W kolorowych strojach, z wiankami dzieci  śpiewały i tańczyły m.in. “Siedmiokroczek” czy “Grozik”. Potem dziewczynki z klasy czwartej zaprezentowały układ taneczny przygotowany samodzielnie. Do muzyki popularnej zatańczyły również uczennice klasy szóstej. Obie grupy poświęciły wiele swojego wolnego czasu, aby jak najlepiej wypaść przed publicznością. Część artystyczną dopełniły też dwie inscenizacje: scenkę o Mikołaju wystawiła klasa szósta z drugą, młodsze dzieci przedstawiły baśń o Królewnie Śnieżce, ale w wersji angielskiej. Na koniec zaprezentowała się  szkolny chór pod kierunkiem K. Szymańca.
Następnie zaczęła się barwna i wesoła zabawa, do której przygrywał specjalnie zamówiony zespół. Nawet rodzice i nauczyciele poddali się urokowi radosnego święta i oddali tańcom.  Aby tancerzom nie zabrakło sił, stoły zapełniły się ciastami.
Spektakl i dekoracje zrobiły M. Gurbała i K. Deptuła, a angielską baśń przygotowała E. Nowakowska. Ogromny udział w oprawie  zabawy miała Rada Rodziców, dzięki której muzyka płynęła na żywo, a żołądki nie były puste.


(przygotowanie: I. Górniak, fot. Archiwum SP Jaworznik) 

30

STY

2009

1277

razy

czytano