Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zmiany w budżecie na 2009 rok.

Zmiany w budżecie na 2009 rok.

Radni miejscy zagwarantowali środki na planowaną modernizację Szpitala Powiatowego w Myszkowie oraz na projekty termomodernizacji budynków oświatowych.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie wspólnie ze starostą Powiatu Myszkowskiego zwrócili się do burmistrza Klemensa Podlejskiego oraz Rady Miejskiej z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie gminy Żarki na 2009rok.

Na ostatniej sesji w dniu 28 stycznia radni miejscy zabezpieczyli kwotę 130 tys. zł na rzecz tej inwestycji o znaczeniu powiatowym, której skutki odczują także mieszkańcy gminy Żarki. Inne gminy z powiatu również mają zabezpieczyć finanse na wspomniane zadanie. Kwoty, które mają być zapewnione w poszczególnych budżetach gminnych wynikają z procentowego udziału ludności. Miasto Myszków ma zagwarantować 500 tys. zł, Gmina Koziegłowy – 200 tys. zł, Żarki – 130 tys. zł, Poraj – 120 tys. zł, Niegowa – 70 tys. zł.

Ponadto na ostatniej sesji radni zapewnili sumę 56tys.zł na wykonanie projektów termomodernizacji budynków przedszkola w Żarkach (30 tys. zł) oraz Szkoły Podstawowej w Przybynowie (26 tys. zł).


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

30

STY

2009

1041

razy

czytano