Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Przychodnia dziecięcia przeniesiona z ul. Kościuszki na ul. Myszkowską.

Przychodnia dziecięcia przeniesiona z ul. Kościuszki na ul. Myszkowską.

Od poniedziałku 9 lutego przychodnia dziecięca SP ZOZ funkcjonuje przy ul. Myszkowskiej 32 w budynku ośrodku zdrowia dla dorosłych. Przeprowadzka jest spowodowana planowaną modernizacją budynku przy ul. Kościuszki.

W ramach zadania planuje się przebudować i rozbudować budynek ośrodka zdrowia przy ul. Kościuszki oraz uzupełnić sprzęt medyczny. Do tej pory  przy ul. Kościuszki działała tylko  przychodnia dziecięca. W przyszłości po rozbudowie planuje się tutaj także umieścić przychodnię dla osób dorosłych, której siedziba mieści się przy ul. Myszkowskiej.
- Już teraz zdecydowaliśmy się przenieść przyjmowanie najmłodszych pacjentów z budynku przy ul. Kościuszki do budynku na Myszkowską. Gabinet pediatry urządzono na piętrze – wyjaśnia doktor Wiesława Nowakowska SP ZOZ w Żarkach. – W związku z planowaną modernizacją wyniesiono z budynku przy ul. Kościuszki także wyposażenie.

Od poniedziałku 9 lutego pediatra dr Jarosław Szczepańczyk  trzy razy w tygodniu czeka na dzieci w godzinach: poniedziałek – godz. 15.00-17.30, wtorek – godz. 8.00-12.00,czwartek – godz. 8.00-12.00.

- Na liczbę dzieci, jaką mamy zdeklarowaną w przychodni wystarcza jeden pediatra, ale i tak czynimy starania, aby uzupełnić pozostałe dwa dni o dyżur lekarski – dodaje W. Nowakowska.- Brak obsady jest spowodowany chorobą drugiego z naszych pediatrów.

Zmiany w infrastrukturze służby zdrowia są możliwe za sprawą środków unijnych. Koszt inwestycji: 1 870 000,00 zł, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 557 710,00zł (83,30%), wkład własny Gminy Żarki: 312 290,00zł  (16,70%). Jest to bardzo korzystne dofinansowanie – ocenia Małgorzata Banaszczyk,  inspektor ds. pozyskiwania funduszy unijnych w UMiG Żarki, autorka wniosku.

Gmina Żarki złożyła ub. roku wniosek do konkursu. Znalazł się on na czwarty miejscu w województwie śląskim.  W lutym tego roku zostanie ogłoszony przetarg, w marcu planowane jest wyłonienie wykonawcy. Najprawdopodobniej prace rozpoczną się w kwietniu i potrwają do końca 2009 roku.

Projekt inwestycji obejmuje nie tylko przebudowę, ale i zakup wyposażenia poprawiającego jakość świadczonych usług medycznych. Ośrodek zdrowia będzie dysponował nowoczesnym sprzętem medycznym jak np.: perymetr, lampa UVB dwumodułowa.

Planowany remont obejmie: przebudowę pomieszczeń wewnętrznych, wymianę instalacji grzewczej, wod-kan, elektryczną,  elewacje wewnętrzną i zewnętrzną, ocieplenia, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana pokrycia dachowego, dobudowę pomieszczeń wewnątrz dziedzińca.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

10

LUT

2009

1947

razy

czytano