Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Akcja odśnieżania w gminie Żarki.

Akcja odśnieżania w gminie Żarki.

Od 17 stycznia trwa akcja usuwania i wywożenia śniegu z placu targowiska miejskiego w Żarkach. Dojazd jest zapewniony do wszystkich posesji na ternie gminy.

- Nie można liczyć na odwilż, ponieważ prognozy przewidują kolejne opady śniegu, dlatego została podjęta decyzja o wywożeniu śniegu z targowiska – wyjaśnia Joanna Zamorska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Po intensywnych opadach śniegu w piątek uruchomiono cały sprzęt i wszystkie osoby oraz firmy zaangażowane do odśnieżania ulic. Najtrudniejsza sytuacja była w Jaworzniku ze względu na fakt, iż jest to rozległa miejscowość. W niektórych punktach jest po kilka domów i droga, która prowadzi przez pola. Wiatr powodował nawiewanie śniegu.

Udało się jednak zapewnić dojazd do wszystkich posesji. Mieszkańcom przypomina się o obowiązku odśnieżania chodników na długości posesji oraz zakazie usuwania śniegu na ulice.

W drodze przetargu wybrano wykonawcę, który zabezpieczył niezbędny sprzęt i jest odpowiedzialny za bieżące utrzymanie dróg na terenie miasta pod względem przejezdności. Natomiast w przypadku dróg w sołectwach obowiązują porozumienia podpisane z osobami posiadającymi sprzęt do odśnieżania w poszczególnych miejscowościach. Prace te osoby podejmują na zlecenie telefoniczne osób odpowiedzialnych za utrzymanie dróg. Każdorazowo wykonanie i czas pracy przy odśnieżaniu jest potwierdzany u radnego, sołtysa lub przedstawiciela komisji rewizyjnej z terenu przydzielonego do odśnieżania.

Do odśnieżania w gminie Żarki przewidziano wszystkie ulice i drogi na terenie miasta o łącznej długości 22,9 km, poza granicami miasta jest około 70 km oraz parkingi. Ponadto zabezpieczono 4 tony soli drogowej, 90 ton kruszywa drogowego, 150 ton piasku.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

17

LUT

2009

1510

razy

czytano