Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zimowisko dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Żarkach

Zimowisko dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Żarkach

Około trzydziestu młodych ludzi ze Mstowa i Żarek uczestniczyło w zimowisku, w trakcie którego odpoczywali i poznawali podstawową wiedzę z zakresu pożarnictwa, ratownictwa technicznego i medycznego.


W dniach od 1 do 5 lutego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach odbyło się zimowisko dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  z OSP Żarki i OSP Mstów. Brało w nim udział 27 druhów w tym 15 z Żarek i 12 z Mstowa. Opiekunami byli Kamil Liwoch, Andrzej Gzieło, Czapski Przemysław i Czapski Marcin
Celem zimowiska było przekazanie członkom MDP w łatwy i przystępny sposób podstawowej wiedzy z  zakresu  pożarnictwa, ratownictwa technicznego i medycznego oraz zachęcenie ich do dalszego udzielania się w szeregach OSP.
W programie zimowiska znajdowało się: pierwszego dnia zapoznanie z armaturą wodno-pianową oraz ćwiczenia terenowe na poznanym wcześniej sprzęcie. W dniu następnym zorganizowane zostało szkolenie musztry paradnej prowadzone przez aspiranta Mariusza Szczepańskiego oraz pokazy ratownictwa drogowego, podczas których zademonstrowane zostało uwalnianie osoby uwięzionej w samochodzie przy użyciu hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Trzeciego dnia przeprowadzone zostały  zajęcia wyjazdowe w Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, podczas których brygadier Dariusz Kleszcz zapoznał uczestników zimowiska z życiem codziennym jednostki oraz sprzętem na jakim pracują strażacy PSP.
Ostatni dzień upłynął pod znakiem przeszkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej   przeprowadzonej przez dyplomowanego ratownika medycznego Pawła Labocha.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Zarządowi OSP Żarki, Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarek Klemensowi Podlejskiemu, panu Andrzejowi Polakowi firma „Hol-Pol”, Komedzie PSP w Myszkowie,  Dyrektor Gimnazjum im Jana Pawła II w Żarkach pani Annie Janocha oraz wszystkim tym którzy dołożyli wszelkich starań aby Zimowisko mogło się odbyć.

(przygotował: Andrzej Jakubczak, fot,. archiwum OSP Żarki)
19

LUT

2009

1337

razy

czytano