Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Torby ekologiczne dla mieszkańców

Torby ekologiczne dla mieszkańców

W tym roku po raz pierwszy wraz z nakazami płatniczymi do mieszkańców gminy trafią torby ekologiczne z nadrukami promującymi Żareckie Jarmarki.

- Gminie zależy na propagowaniu ekologicznych rozwiązań. Mamy największy targ w regionie i chcemy, aby klienci zamiast pakować zakupy do zrywek zabierali ze sobą ekologiczną torbę. W dużej mierze na targu zakupy robią mieszkańcy naszej gminy – tłumaczy burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

W ub. roku gmina Żarki zamówiła torby ekologiczne po raz pierwszy. Miały za zadanie promować Żareckie Jarmarki. Znalazły się na niej napisy: Żareckie Jarmarki, każda środa, każda sobota oraz internetowy adres www.umigzarki.pl. Szybko okazało się, że torby się spodobały. Wielu dzwoniło z zapytaniem do urzędu, gdzie można je otrzymać. W związku z tym postanowiono połączyć akcję wydawania nakazów płatniczych z kolportażem bezpłatnych toreb ekologicznych.
- Co roku jest przygotowywanych około 5 tysięcy sztuk nakazów płatniczych. Roznoszą je sołtysi i pracownicy Urzędu Miasta. Podatnicy, którzy samodzielnie odbierają nakazy również otrzymują torbę – informuje Edyta Kwiatkowska, inspektor ds. podatków w UMiG w Żarkach. – Torby będą rozdawane wszystkim podatnikom z terenu gminy Żarki.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

25

LUT

2009

1288

razy

czytano