Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w Żarkach.

Termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w Żarkach.

Szkoła Podstawowa, urząd gminy oraz budynek dawnej szkoły w Kotowicach zyskają w tym roku ocieplenie oraz nową elewację. W przygotowaniu są projekty termomodernizacji przedszkola w Żarkach oraz Szkoły Podstawowej w Przybynowie.

W dniu 23 lutego Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyraziła zgodę na dofinansowanie zadania o nazwie „Termomodernizacja wraz z modernizacją systemu grzewczego w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Częstochowskiej 61 w Żarkach”. Zadanie zostało przewidziane do dofinansowania w formie:  dotacji w kwocie 400 000 zł, pożyczki w kwocie 1.153.792 zł Pomoc z Wojewódzkiego Funduszu sięga 80 proc. wartości zadania. Gmina Żarki zabezpiecza pozostałe 20 proc. Koszt zadania 2 121 969,00 zł. Przetarg zostanie ogłoszony na to zadanie najprawdopodobniej w marcu, realizacja zadania do końca tego roku.
- Będzie to z pewnością jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji. Stan elewacji jest w złym stanie, koniecznym jest wymiana źródła ciepła – wylicza burmistrz Klemens Podlejski. – A dzięki nowym tynkom z pewnością zyskają całe Żarki, bo budynek szkoły wypięknieje.

Z pomocą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostanie wykonane jeszcze jedno zadanie w tym roku pt. ”Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Żarkach przy ul. Kościuszki 15/17”. Zadanie zostało przydzielone do dofinansowania w formie pożyczki w kwocie 292 172 zł oraz dotacji w kwocie 10 415 zł. Całość zadania będzie wynosiła 357 tys. zł. W marcu zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji. Prace zostaną wykonane w tym roku.
Kolejne zadania w zakresie termomodernizacji będzie realizowane z udziałem środków unijnych z tzw. programu subregionalnego, czyli z puli pozakonkursowej. Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Kotowicach. Koszt 151 725,32 zł, wkład własny gminy 26 775,08 zł.
- Ze względu na fakt, iż potrzeby w zakresie termomodernizacji są jeszcze duże zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej dla budynków przedszkola w Żarkach i Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Dokumenty będą gotowe w najbliższych miesiącach i zaczniemy szukać źródeł finansowania na potrzeby tych inwestycji – zapewnia burmistrz Klemens Podlejski.  


(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

02

MAR

2009

1494

razy

czytano