Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Turniej Piłki Nożnej Halowej OSP – wyniki.

Turniej Piłki Nożnej Halowej OSP – wyniki.

W dniu 21 lutego odbył się w sali gimnastycznej w Żarkach  IV turniej piłki nożnej halowej   Ochotniczych Straży Pożarnych  o puchar przewodniczącego Rady Powiatu Myszkowskiego Janusza Jakubca. Organizatorem byli Druhowie Ochotnicy z Straży Pożarnej z Żarek i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach.

W turnieju wystąpiło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Na prawidłowym przebiegiem panował Maciej Maślakiewicz.

W pierwszej grupie wystąpiły drużyny z Żarek, Koziegłów i Gorzkowa, zwycięzcą została drużyna z Żarek która wygrała  z strażakami z Gorzkowa i zremisowałą z Koziegłowami, drugie miejsce zajęli druhowie z Gorzkowa i te dwie drużyny  awansowały do półfinału.

W drugiej grupie wystąpiły drużyny ze strażnic z Ludwinowa, Pińczyc i Młodzieżowej Drużyny pożarniczej  z Żarek. Prym wiodła drużyna z Ludwinowa  i ona wygrała wszystkie mecze, drugie miejsce zajęła drużyna z Pińczyc i w bezpośrednim pojedynku pokonała młodzików z Żarek.

W pierwszym półfinale gospodarze OSP Żarki wygrały po dogrywce z OSP Pinczyce 3-2, natomiast OSP Ludwinów przegrał z OSP Gorzów 3-5. W meczu o trzecie miejsce druhowie z Ludwinowa pokonali druhów z Pińczyc 10 -  4.

W finale druhowie z Żarek po zaciętym pojedynku pokonali Druhów z Gorzkowa 4-2.

W rozdaniu dyplomów i pucharów uczestniczył Janusz Jakubiec przewodniczący Rady Powiatu, który trzeci raz z rzędu objął patronat na imprezą.

- Turniej odbył się czwarty raz z rzędu i już na stałe wszedł w kalendarz imprez organizowanych przez druhów z Żarek. Z roku na rok przybywa drużyn ze strażnic chcących uczestniczyć w rozgrywkach. Być może uda się w prowadzić takie same rozgrywki na boiskach trawiastych – przekonuje Andrzej Jakóbczak.  - W imieniu organizatorów serdecznie chciałem podziękować Maciejowi Maślankiewiczowi za sędziowanie w turnieju oraz dyrektor Gimnazjum w Żarkach z udostępnienie sali gimnastycznej do rozgrywek

Uczestnicy turnieju
OSP Żarki - Andrzej Jakóbczak, Łukasz Jakóbczak,  Błażej Musiałek, Michał Morawiec, Andrzej Bubel, Robert Rzepka, Tomasz Rosikoń, Marcin Hocaś, Grzegorz Pompa, Jakub Jędrycha, Szczepan Łukasz.

(przygotował: Andrzej Jakubczak, fot. Archiwum OSP Żarki)

05

MAR

2009

1143

razy

czytano